1 października – kalendarium zdrowia

Światowy Dzień Wegetarianizmu, a w Polsce Dzień Wegan, Międzynarodowy Dzień Osób Starszych, Międzynarodowy Dzień Walki z Wirusowym Zapaleniem Wątroby – te wszystkie święta obchodzone są 1 października.

Światowy Dzień Wegetarianizmu został ustanowiony w 1977 r. przez Międzynarodową Unię Wegetariańską. W Polsce w tym dniu obchodzony jest również Dzień Weganina. Celem obu świąt jest promowanie diety z wykluczeniem produktów pochodzenia zwierzęcego. W tym dniu prowadzone są liczne akcje i happeningi m.in. uświadamiające sytuację zwierząt przeznaczonych do uboju.

Polecamy serwis Wegetarianizm

Światowy Dzień Świadomości Wirusowego Zapalenia Wątroby – dzień ten został ustanowiony od 2003 r. Co roku święto to jest obchodzone pod innym hasłem: w 2013 r. jako Międzynarodowy Dzień Walki z Wirusowym Zapaleniem Wątroby (głównie typem C).

Dowiedz się więcej na temat WZW z naszego serwisu Choroby zakaźne.

Międzynarodowy Dzień Osób Starszych – obchodzony jest od 1999 r. W tym dniu, co roku, organizowane są w Pile Międzynarodowe Spotkania Seniorów. Celem tej inicjatywy jest m.in. rozmowa na temat starzenia się, omówienie sytuacji osób starszych w społeczeństwie, walka z dyskryminacją związaną z wiekiem oraz poprawa opieki zdrowotnej osób starszych.  

Zobacz serwis Senior i zdrowie.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Tagi: zdrowie