"101 rzeczy lepszych od diety, czyli jak schudnąć bez odchudzania",  wydawnictwo Rodzinne

101 rzeczy lepszych od diety, czyli jak schudnąć bez odchudzania – recenzja

Czy można schudnąć bez stosowania diety? Można, ale trzeba w tym celu pozbyć się złych nawyków kulinarnych i myślowych. Mimi Spencer dowcipnie i z dużą dawką sarkazmu zagłębia się w tematykę związaną z odchudzaniem, pięknym (szczupłym!) wyglądem i kobiecym samopoczuciem.
Marta Słupska / 29.11.2012 11:24
"101 rzeczy lepszych od diety, czyli jak schudnąć bez odchudzania",  wydawnictwo Rodzinne

Książka Mimi Spencer "101 rzeczy lepszych od diety, czyli jak schudnąć bez odchudzania" to poradnik z pogranicza dietetyki i mody, który skierowany jest do wszystkich kobiet pragnących odmienić swój wygląd. Nie znajdziemy w nim jednak pomysłów na diety czy rygorystycznego planu odchudzania – zamiast tego autorka zabiera nas w podróż przez zasady zdrowego odżywiania, proponuje zmianę nawyków żywieniowych, radzi, jak się ubierać, by wyglądać szczupło i jak być pewną siebie.

Największą zaletą książki jest niewątpliwie jej humorystyczny charakter: lekki, dowcipny język, którym posługuje się autorka, zabawne uwagi, żartobliwe (ale praktyczne!) porady. Styl pisania Mimi Spencer wychodzi poza ramy nudnego, monotonnego mentorstwa, na który natykamy się w większości książek poradniczych. Czytelniczka nie jest przez nią pouczana, lecz wciągana w luźne dywagacje na temat wyglądu i dobrego samopoczucia, odchudzania i doboru odpowiednich ubrań. Styl Mimi Spencer przypomina monolog przyjaciółki, która chce nas pocieszyć i powiedzieć "kochana, jesteś piękna, ale musisz sama odkryć swój potencjał!".

Książkę uatrakcyjniają cytaty gwiazd takich jak np. Sarah Jessica-Parker, Lily Allen czy Nicole Kidman. Ich wypowiedzi uzupełniają zalecenia autorki i pokazują, że kobiety na całym świecie zmagają się z podobnymi problemami dotyczącymi wyglądu – bez względu na to, czy są celebrytkami, czy nie.

Książka "101 rzeczy lepszych od diety, czyli jak schudnąć bez odchudzania" to dowód na to, że nie warto rozpoczynać rygorystycznych diet i zamęczać się jedzeniem tego, czego nie lubimy. Spójrzmy prawdzie w oczy: po tygodniu czy miesiącu takiej diety znów wrócimy do starych nawyków, a wtedy efekt jo-jo murowany. Lepiej więc zmienić styl myślenia i styl odżywiania na zdrowy i jednocześnie taki, który nie będzie dla nas katorgą.

Co ciekawe, w polskiej wersji językowej książkę można także nabyć w formie audiobooka (czyta Anna Guzik).

Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat książki "101 rzeczy lepszych od diety, czyli jak schudnąć bez odchudzania", zajrzyj tutaj.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)