lekarz

4 lutego – bezpłatne badania wykrywające nowotwory!

Darmowe badanie dermatoskopem, spirometria, badanie jamy ustnej i badanie palpacyjne piersi czekają na pacjentów w warszawskiej Klinice Demeter. Jak zgłosić się na badania, które mogą uchronić przed rozwojem nowotworu?
Marta Słupska / 02.02.2016 11:41
lekarz

Już 4 lutego, w Dniu Walki z Rakiem, specjaliści Kliniki Demeter w Warszawie zapraszają na bezpłatne badania. Pacjenci będą mogli wykonać profilaktykę nowotworów: płuc, skóry, jamy ustnej i piersi, wykonując spirometrę, badanie dermatoskopem, badanie jamy ustnej i badanie palpacyjne piersi. Na cały luty Klinika Demeter przygotowała również promocję: wykonując dwa spośród tych badań, trzecie otrzymuje się gratis. Badania, z których będzie można skorzystać w ramach akcji „ProfiRAKtyka”, odbędą się w godzinach 10:00 – 18:00.

Jak zgłosić się na badania? Można zadzwonić lub napisać: tel.  22 619-81-94, e-mail: bialostocka@demeter.com.pl, strona internetowa: www.demeter.com.pl

Każdego roku około 6,5 tys. mieszkańców Warszawy dowiaduje się, że ma nowotwory –  wynika z raportu „Stan zdrowia mieszkańców Warszawy” opublikowanego przez stołeczny ratusz w 2013 roku. To 2,7 razy więcej niż jeszcze 50 lat temu. Śmiertelność na nowotwory jest tak duża, ponieważ początkowe objawy są często niezauważalne.

- Na przykład rak płuca rozwija się w miąższu płucnym, który nie ma zakończeń nerwowych. Ból pojawia się dopiero w momencie ucisku na żebra lub inne unerwione okolice. Wtedy może już być za późno – mówi dr n. med. Ewa Czernicka-Cierpisz, internista, pulmonolog w Klinice Demeter w Warszawie.

Zobacz też: 4 lutego – Dzień Walki z Rakiem

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!