Badania lekarskie dla entuzjastów latania/ Badania lotniczo-lekarskie

Latanie turystyczne i skoki spadochronowe to coraz częściej spotykane hobby, które dostarcza adrenaliny oraz wrażeń nie dających porównać się z innymi. Coraz więcej osób, zwłaszcza młodych, deklaruje chęć uprawiania sportów ekstremalnych związanych właśnie z lataniem lub skokami ze spadochronem. Zanim jednak będą mogły urzeczywistnić swoje marzenia o zostaniu pilotem, skoczkiem lub członkiem personelu lotniczego, muszą najpierw poddać się badaniom lekarskim.
12.06.2012 10:15

Takie badania można wykonać w nowo otwartym gabinecie medycyny lotniczej w Centrum Medycznym POLMED (ul. Puławska 410A), w którym przyjmują uprawnieni lekarze orzecznicy orzekający zgodnie z wymogami zdrowotnymi dla klas 1 (okresowe), 2 (wstępne i okresowe) oraz 3 (wstępne i okresowe) opisanymi w obowiązujących przepisach Prawa lotniczego.


Na miejscu pacjenci będą mogli wykonać badania laboratoryjne, EKG, spirometrię czy audiogram. Ponadto będą mogli zasięgnąć konsultacji okulistycznej, laryngologicznej lub neurologicznej.  Wszystkie badania można wykonać jednego dnia.


Po wykonaniu wyżej wymienionych badań oraz po wszystkich konsultacjach lekarz orzecznik, na podstawie otrzymanych wyników, oceni stan zdrowia kandydata. Zakres badań zależy od wybranej klasy , od wieku kandydata i jego ogólnej kondycji zdrowotnej.


Ponowne badania wykonuje się maksymalnie 45 dni przed upływem ważności orzeczenia lotniczo-lekarskiego.


Orzekają dla nas: lek. med. Gertruda Eichstaedt, lek. med. Mirosława Mielczarek-Landowska, lek. med. Marian Karwowski, lek. med. Andrzej Michałczenko.


Rezerwacja terminów pod numerem telefonu 22 646 18 96.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!