Baseny Mineralne w Solcu-Zdroju

W Solcu-Zdroju w lutym otwarto Baseny Mineralne wypełnione leczniczą wodą mineralną. Według klasyfikacji jest to najsilniej zmineralizowana woda o zawartości aktywnych związków siarki (ok. 900 mg/l). To jedyny taki obiekt w Polsce.
/ 01.03.2013 19:18

Nowo powstały kompleks składa się z basenu rekreacyjnego oraz mineralnego basenu leczniczego. Zlokalizowany jest w jednym z najstarszych i najpiękniejszych polskich uzdrowisk – Malinowe Hotele, i stanowi cenną bazę uzdrowiskowo-rekreacyjną regionu świętokrzyskiego. Nazwa uzdrowiska pochodzi od wysokozmineralizowanej, leczniczej wody siarczkowej wydobywanej ze źródła „Malina”, która wykorzystywana jest w mineralnym basenie leczniczym.

Baseny mineralne w Solcu Zdroju/ Kompleks Malinowe Hotele/ fot. Planet PR

– Kąpiele siarczkowe wykazują działanie przeciwzapalne. Zmniejszają dolegliwości bólowe, obrzęki, poprawiają ruchomość stawów. Wpływają korzystnie przy chorobach przemiany materii, obniżają poziom cholesterolu, kwasu moczowego i glukozy – mówi dr n. med. Marek Grabski z Malinowych Hoteli. I dodaje: – Wpływ kąpieli na organizm zaczyna się już od momentu kontaktu skóry z wodą poprzez łagodne złuszczanie naskórka. Działanie to wspomagają bakteriobójcze i grzybobójcze właściwości wody siarczkowej. Uznaje się, że wchłonięciu ulega 10% związków siarki zawartej w wodzie siarczkowo-siarkowodorowej słonej. Im wyższe stężenie roztworu, tym większe wchłanianie i lepsze efekty leczenia uzdrowiskowego.

W obiekcie można korzystać:

  • z kompleksu saun (ziołowej, parowej i fińskiej),
  • wypoczywalni ze strefą Wellness i wannami SPA,
  • zabiegów leczniczych i rehabilitacyjnych
  • konsultacji lekarskich. 

Na terenie basenów znajduje się Centrum Zdrowia oferujące zabiegi z zakresu lecznictwa uzdrowiskowego (kąpiele siarczkowe, borowinowe, fizykoterapia, kinezyterapia, terapia manualna, masaże)

Projekt jest uzupełnieniem bazy lecznictwa uzdrowiskowego Solca-Zdroju oraz regionu buskiego.

Baseny mineralne w Solcu Zdroju/ Kompleks Malinowe Hotele/ fot. Planet PR

Źródło: Planet PR/ mk

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!