Już w chwili zapłodnienia zostaje ustalona płeć dziecka /fot. Shutterstock

Bycie singlem sprzyja lepszej sylwetce

Dobra wiadomość dla wszystkich singielek - samotność i brak stałego związku mają zaletę w postaci szczuplejszej sylwetki. Okazuje się bowiem, że mężatki ważą średnio o 4 kilo więcej niż ich niezamężne rówieśniczki. Zgadnij, dlaczego?
/ 01.03.2011 23:06
Już w chwili zapłodnienia zostaje ustalona płeć dziecka /fot. Shutterstock

Według naukowców z australijskiego Queensland University, przybieranie na wadze jest wynikiem dopasowywania swojego stylu odżywiania się przez mężatki do tego, co spożywają ich mężowie. A ponieważ mężczyźni spożywają częściej pokarmy tłuste i w większych ilościach, kobiety automatycznie jedzą gorzej i więcej.

Inna przyczyna może leżeć w stylu życia związanym z mniejszą ilością ruchu. Naukowcy uważają, że posiadanie dzieci ogranicza czas na ćwiczenia fizyczne.

Australijscy naukowcy przeprowadzili podłużne badania na grupie ponad 6 tysięcy kobiet. uczestniczki wypełniały kwestionariusz, dotyczący ich stylu życia.

Trudno jednak stwierdzić, jak trafne okazałyby się badania naukowców z Australii przeprowadzone w populacji kobiet mieszkających w Polsce. Czy zgadzasz się z tą opinią? Jakie są Twoje spostrzeżenia - czy otyłość jest rzeczywiście domeną pań, które stanęły już na ślubnym kobiercu?

Źródło: Telegraph/ps

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!