Choroba lokomocyjna Twojego dziecka

Choroba lokomocyjna Twojego dziecka
Choroba lokomocyjna, inaczej kinetoza, to naturalna reakcja organizmu na rozbieżność, jaka zachodzi między bodźcami wskazującymi na ruch, które docierają do mózgu z błędnika, oczu i narządów ruchu.
/ 14.10.2010 00:00
Choroba lokomocyjna Twojego dziecka

Kinetoza objawia się przede wszystkim utratą apetytu, uczuciem zmęczenia i niewygody, mogą pojawić się również zawroty głowy, nadmierna potliwość i wymioty. Aby złagodzić objawy choroby lokomocyjnej u dziecka, warto pamiętać o kilku zasadach. Przede wszystkim należy posadzić małego pasażera przodem do kierunku jazdy, a przed podróżą podać mu tylko lekki posiłek. Najlepiej także wybrać na podróż taką porę, w której dziecko zazwyczaj śpi.

Należy też pamiętać, aby w czasie jazdy dziecko nie czytało, nie grało w żadne gry i nie obserwowało przesuwających się szybko za oknami pojazdu obiektów, gdyż może to spowodować nasilenie objawów. Sposobem na złagodzenie dolegliwości może być również podanie dziecku środków farmakologicznych. W aptekach dostępnych jest wiele tabletek dostosowanych do wieku i potrzeb małych podróżników.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!