Chromoterapia podczas kąpieli

Kolory oddziałują na ciało i umysł – mogą pobudzać, uspokajać lub koić. Terapia barwami, inaczej koloroterapia czy chromoterapia, stosowana jest również w leczeniu różnych schorzeń. Sprawdź, jakie możliwości oferuje w tym zakresie firma Sanplast SA.
/ 29.05.2013 12:12

Czy można łączyć przyjemne z pożytecznym podczas kąpieli? W wannach firmy SANPLAST jest to możliwe. Firma z myślą o swoich klientach stworzyła wanny z opcją chromoterapii. Podczas kąpieli można – dzięki dwóm punktom świetlnym LED – poddać się leczeniu ośmioma kolorami. Każdy z kolorów ma określony efekt terapeutyczny:

  • czerwony pobudza, wspomaga krążenie, dodaje energii,
  • pomarańczowy nastraja optymistycznie, reguluje pracę serca i przemianę materii,
  • żółty ułatwia koncentrację oraz wspomaga leczenie dolegliwości żołądkowych i niektórych schorzeń skórnych,
  • zielony uspokaja i poprawia nastrój, dodaje pewności siebie, wspomaga przemianę materii,
  • niebieski uspokaja i wycisza, wspomaga leczenie reumatyzmu i chorób gardła,
  • indygo łagodzi objawy stanów zapalnych uszu, nosa, gardła i płuc, wspomaga leczenie zatruć,
  • fioletowy reguluje pracę gruczołów układu hormonalnego, a szczególnie przysadki mózgowej, wspomaga budowę białych ciałek krwi, pomocny przy leczeniu chorób płuc, wątroby i nerek,
  • biały – uniwersalna barwa – chroni, przynosząc spokój i dobre samopoczucie, wpływa na czystość uczuć i myśli.

Dzięki opcji chromoterapii codzienna kąpiel skutecznie złagodzi napięcie, uspokoi i ukoi. Wanny firmy Sanplast SA są wyposażone w elektroniczny panel sterujący, zapewniający możliwość wyboru jednego z trzech programów automatycznych: rotacyjnego, energetyzującego czy relaksacyjnego. Program rotacyjny zapewnia skokową zmianę kolorów w odstępie 5 sekund, energetyzujący to 19-minutowa sesja optymalnie dobranej częstotliwości zmiany barw, a relaksacyjny to płynna zmiana co 5 sekund. Opcja koloroterapii dostępna jest zarówno w wannach z systemami hydromasażu, jak i w wannach bez hydromasażu (standardowych).

–  Chromoterapia wykorzystuje lecznicze właściwości, jakie kryją w sobie światło i kolory. W zależności od nastroju możemy dla siebie wybrać odpowiedni program świetlny i w łatwy sposób osiągnąć pożądany przez nas efekt – powiedziała Małgorzata Hulisz, specjalista ds. marketingu firmy Sanplast SA.

Wanna z chromoterapią to idealny sposób na zregenerowanie organizmu po ciężkim dniu. W ofercie:

  • chromoterapia do wanien z systemem hydromasażu: 1266 zł brutto
  • chromoterapia do wanien bez systemu hydromasażu: 1397 zł brutto.

Polecamy: Jak dzieci reagują na kolory?

Źródło: Sanplast SA

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!