Czy brak apetytu to już choroba?

Małe dziecko
Każda mama martwi się, czy jej dziecko je normalnie. Jeśli zadajesz sobie pytania, czy moje dziecko je za mało, jeśli martwi Cię brak apetytu - zobacz, co może Cię zaniepokoić.
/ 23.09.2016 14:45
Małe dziecko

Jeśli martwi Cię apetyt maluszka

Dobry apetyt jest dla wielu mam równoważny ze zdrowym dzieckiem. Gdy dziecko traci apetyt mamy bardzo się niepokoją i szukają przyczyny. Należy jednak pamiętać, że przejściowe zmniejszenie łaknienia (2-4 dniowe) nie jest powodem do niepokoju.

Martwisz się, że Twoja pociecha je mniej niż rówieśnicy? Pamiętaj, że maluszek nie zawsze musi mieć ochotę na jedzenie. Niemowlęta (dzieci do 1 roku życia), tak jak małe dzieci różnią się między sobą apetytem.

Każde ma swój sposób na jedzenie. Dlatego nie należy się porównywać z przesadą apetytu swojego dziecka z innym. Brak apetytu nie powinien być przyczyną niepokoju, jeśli dziecko prawidłowo przybiera na wadze, jest radosne i pełne energii. Na pewno nadrobi niedobory jedzenia w innym czasie.

Czytaj więcej na: Co oznacza brak apetytu u dziecka?

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Redakcja poleca

REKLAMA