Podnoszenie przedmiotu nogami – siedząc na brzegu krzesła chwyć stopami lekki przedmiot i przenoś go z prawej strony na lewą. (Ćwiczenie uaktywnia niemal wszystkie partie mięśni – ramion, klatki piersiowej, brzucha, nóg).
Przeciąganie – jeśli musisz siedzieć dłużej niż godzinę przy biurku, pamiętaj o tym, aby od czasu do czasu wstać i przeciągnąć się dokładnie napinając po kolei wszystkie partie mięśni.
Skręty tułowia – stań prosto, ściągnij łopatki. Nie ruszając stóp z miejsca, wykonuj pogłębiane zwroty w prawo i lewo. (Ćwiczenie doskonale działa na kręgosłup, zwłaszcza po jego długotrwałym obciążeniu).
Kolano do klatki piersiowej – stojąc na jednej nodze, oburącz podciągaj kolano drugiej nogi do klatki piersiowej. Dla ułatwienia możesz wykonywać ćwiczenie opierając się o ścianę. (Ćwiczenie rozciąga mięśnie pośladkowe, stabilizuje lędźwiowy odcinek kręgosłupa, wzmacnia mięśnie ramion).
Rowerek – połóż się na plecach wspierając się na łokciach. Unieś nieco nogi i kręć nimi w powietrzu tak, jak podczas jazdy na rowerze. (Ćwiczenie uruchamia mięśnie brzucha i nóg).
Unoszenie bioder – leżąc na wznak, oprzyj stopy na podłodze i unoś biodra. (Ćwiczenie na lędźwiowy odcinek kręgosłupa).
Krzesełko w parze – opierając się wzajemnie plecami należy wykonać wspólny przysiad. Chwilę wytrzymać w przysiadzie. (Ćwiczenie wymaga statycznego napięcia mięśni brzucha i mięśnia czterogłowego ud).
Skrętoskłony w parze – stojąc naprzeciw siebie kładziemy ręce na barkach partnera i robimy głęboki skłon. W tej pozycji wykonujemy skręt tułowia. (Ćwiczenie rozciąga odcinek lędźwiowy kręgosłupa, aktywizuje mięśnie barkowe i mięśnie klatki piersiowej).
Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!