Darmowe badania serca dla uczestników maratonu i ich rodzin

Podczas V edycji imprezy biegowej Silesia Marathon (12 maja) biegacze, a także ich rodziny, będą mogli (w wyznaczonych godzinach) wykonać bezpłatnie badanie EKG i sprawdzić stan swojego serca po wysiłku w Parku Śląskim. Opiekę kardiologiczną zapewni Telemedycyna Polska S.A.
/ 09.05.2013 14:39

W ramach V edycji imprezy biegowej Silesia Marathon tradycyjnie już zostanie zorganizowany bieg maratoński na klasycznym dystansie 42,195 km, odbędzie się również półmaraton na odcinku 21,0975 km, sztafeta maratońska dla dzieci i młodzieży oraz Piknik Nordic Walking.

Jak co roku Telemedycyna Polska S.A. została Oficjalnym Partnerem wydarzenia i w ramach współpracy zapewni opiekę kardiologiczną uczestnikom biegu i przygotuje w Parku Śląskim w sąsiedztwie Hali Wystaw Kapelusz, czyli w okolicach mety maratonu, Mobilną Poradnię Kardiologiczną. Biegnący będą mogli w godzinach 10:30-15:30 wykonać bezpłatnie badanie EKG i sprawdzić stan swojego serca po wysiłku. Do badań zostanie wykorzystany cyfrowy aparat EKG umożliwiający przesyłanie badań na odległość. Każdy wykonany elektrokardiogram zostanie wysłany on-line do Centrum Monitoringu Kardiologicznego Telemedycyny Polskiej oraz skonsultowany przez lekarza dyżurującego. Ponadto biegacze, których badania będą wymagały szerszej konsultacji lekarskiej, zostaną telefonicznie połączeni z dyżurującym lekarzem, który udzieli odpowiednich zaleceń. Z bezpłatnych badań serca mogą również skorzystać rodziny maratończyków – nie ustala się żadnych limitów wykonywanych badań, lekarz będzie do pełnej dyspozycji w ustalonych godzinach.

– Jako lider telemedycyny i teleopieki w Polsce czujemy się firmą odpowiedzialną społecznie. Dlatego też aktywnie wspieramy Silesia Marathon i promujemy zdrowy styl życia. Jesteśmy także pionierem usług telemedycznych, świadczącym od wielu lat usługę Kardiotele – całodobową teleopiekę kardiologiczną. W związku z powyższym chcemy dzielić się naszą wiedzą i doświadczeniem, rozwijając usługi tak, aby były znane i dostępne dla wszystkich Polaków. – podsumowuje Ireneusz Plaza, Prezes Telemedycyny Polskiej S.A.

Telemedycyna Polska S.A. wspiera wszelką aktywność fizyczną, dbałość o dobrą kondycję i zdrowie, dlatego rokrocznie dopinguje sportowców i angażuje się w imprezę Silesia Marathon. Spółka działa od 2005 roku w branży telemedycznej, obejmując obszar całej Polski. Specjalizuje się w usługach telekardiologicznych, świadczonych za pomocą telefonu, sieci GSM oraz Internetu. Podstawową usługą świadczoną przez Spółkę jest usługa KARDIOTELE – całodobowa teleopieka kardiologiczna. Beneficjentami tej usługi są pacjenci indywidualni, cierpiący na choroby serca. Spółka świadczy także usługi typu B2B, takie jak KARDIOTEST, EKG Z OPISEM oraz HOLTER EKG Z OPISEM we współpracy z akredytowanymi przez Telemedycynę Polską S.A. placówkami medycznymi na obszarze całej Polski.

Wszystkie usługi oferowane przez spółkę dzięki sieci telekomunikacyjnej i internetowej, likwidują bariery czasowe, zwiększają wydajność pracy placówek medycznych oraz ułatwiają pacjentom dostęp do specjalistycznych usług medycznych. Spółka jest pionierem tego typu usług w Polsce i obecnie obsługuje kilkadziesiąt tysięcy pacjentów w całym kraju oraz przyjmuje i opisuje kilkanaście tysięcy badań miesięcznie. W 2010 roku Telemedycyna Polska S.A. zadebiutowała na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych na rynku NewConnect, stając się tym samym pierwszą w Polsce publiczną spółką telemedyczną. Ponadto spółka od 2006 roku organizuje ogólnopolską kampanię bezpłatnych badań serca pod hasłem „Zadbaj o swoje serce”, która została wyróżniona tytułem Lidera Ochrony Zdrowia 2012.

Zobacz też serwis Kardiologia

Źródło: materiały prasowe Telemedycyna Polska/mn

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!