Interdyscyplinarna konferencja naukowa o ADHD

W dniach 15-16 listopada 2013 r. w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie odbędzie się interdyscyplinarna konferencja naukowa „Diagnoza i Terapia ADHD”. Jest ona głównie skierowana do lekarzy, pedagogów, psychologów, praktyków oraz studentów zainteresowanych problematyką ADHD. Udział w konferencji jest płatny.
/ 28.10.2013 14:16

Organizatorem konferencji jest studenckie koło naukowe psychologii klinicznej SANITAS oraz Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej w Warszawie. Spotkanie odbędzie się w budynku SWPS przy ul. Chodakowskiej 19/31 w Warszawie.

Impreza stwarza możliwość wymiany doświadczeń i integracji wiedzy na temat diagnozy oraz terapii stosowanych w ADHD. Swoją obecność na spotkaniu potwierdzili m.in.: prof. dr hab. med. Tomasz Wolańczyk, dr n. med. Artur Kołakowski, dr hab. Aneta Rita Borkowska oraz dr Wanda Baranowska.

– Ta konferencja potwierdza, że grono kilku zapalonych studentów jest w stanie zorganizować wydarzenie o skali ogólnopolskiej – mówi przewodnicząca koła Natalia Józefacka-Szram. I dodaje: – Chcieć to móc, trzeba tylko postawić sobie cel i działać.

Program konferencji podzielony jest na trzy części, w których problem diagnozy i terapii zostanie przedstawiony z różnych perspektyw: medycznej, psychologicznej i pedagogicznej.

Konferencja odbędzie się pod patronatem Polskiego Towarzystwa ADHD. Skierowana jest głównie do lekarzy, pedagogów, psychologów, praktyków oraz studentów zainteresowanych problematyką ADHD. Udział w konferencji jest płatny. Więcej informacji oraz formularze zgłoszeniowe można znaleźć pod poniższym linkiem: http://knsanitas.wix.com/konferencja-adhd.

Polecamy: Jak zapobiec problemom wychowawczym u dziecka z ADHD?

Źródło: SWPS/ mk

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Redakcja poleca

REKLAMA