Cenimy je ze względu na różnorodność smaków, aromatów i bogactwo składników odżywczych. Dietetycy zachęcają do regularnego spożywania dwóch jabłek dziennie - rano dla urody, wieczorem dla zdrowia.
Spośród wszystkich witamin zawartych w jabłkach, najważniejsza jest witamina C wzmacniająca układ odpornościowy. Im odmiana jabłek jest kwaśniejsza, tym większa zawartość witaminy C. Gromadzi się ona pod skórką, dlatego powinno się jeść owoce nieobrane. Dzięki zawartości witaminy C jabłka chronią przed infekcjami i opóźniają procesy starzenia.
Ze względu na obecność zasadowych soli mineralnych jabłka odkwaszają nasz organizm. Poza tym owoce te są też dobrym źródłem potasu regulującego gospodarkę wodną organizmu i poprawiającego jędrność skóry. Zawierają także żelazo zapobiegające anemii. Spożywanie jabłek na surowo usprawnia pracę serca i układ nerwowy. Ułatwiając przyswajanie wapnia przez organizm jabłka wzmacniają zęby, włosy i paznokcie. Poleca się gryzienie twardego jabłka, gdyż dobrze wpływa na dziąsła.
Z uwagi na swoje zdrowotne właściwości jabłka powinny na stałe zagościć na naszym stole, nie tylko jesienią i zimą, ale przez cały rok .
Agata Dudkiewicz
Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!