kobieta, aparat ortodontyczny

Jak wygląda przygotowanie do założenia aparatu ortodontycznego? – wywiad

Wielu dorosłych ludzi mimo wieku postanawia zawalczyć o piękny, zdrowy, a przede wszystkim równy uśmiech. Jak wygląda przygotowanie do założenia aparatu i ile trwa całe leczenie? Na pytania odpowiada Pani Magdalena Jelska-Górnicka z Kliniki Estetycznej Ortodoncji i Implantologii Soldent.
/ 14.05.2012 12:35
kobieta, aparat ortodontyczny

Ile trwa leczenie aparatem ortodontycznym u dorosłych pacjentów?

 Magdalena Jelska-Górnicka: Leczenie aparatem ortodontycznym pacjentów dorosłych trwa mniej więcej 2 lata, można dodać lub odjąć jeszcze pól roku. Czasami trochę się skróci, ale bywa też że trwa nawet 3 lata. To zależy od indywidualnego przesuwania się zębów każdego pacjenta.

Zobacz też: Jak wygląda odbudowa zęba? - wywiad

Jak wygląda przygotowanie do leczenia?

 Magdalena Jelska-Górnicka: Jeśli chodzi o to jak się przygotować do leczenia aparatem ortodontycznym, to najlepiej wypełnić wszystkie ubytki, wykonać czyszczenie zębów z kamienia i osadu przed założeniem aparatu.

Jaki jest koszt założenia aparatu?

 Magdalena Jelska-Górnicka: Koszt założenia aparatu u pacjenta dorosłego waha się od 1500zł za jeden łuk do 8-9 tys. za łuk.

Zobacz także: Zdrowe zęby - poradnik

Rozmowę przeprowadziła Justyna Perkowska.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!