Jak wywołać biegunkę? (plus domowe sposoby na zaparcia)

By wywołać biegunkę, jedni doradzają picie oleju rycynowego, inni kiszone ogórki z maślanką lub leki przeczyszczające. Aby uregulować konsystencję i częstość wypróżnień, warto przede wszystkim poprawić codzienne nawyki.


Odpowiednia ilość płynów

Dorosły powinien przyjmować codziennie ok. 2 litrów płynów. Indywidualne zapotrzebowanie zależy od naszej wagi, tego, czy jesteśmy aktywni, jak bardzo się pocimy, jaki jest stan naszego zdrowia (np. przy gorączce należy pić więcej niż zwykle) oraz tego, jaka jest temperatura powietrza.

Najlepsze w przypadku skłonności zaparć będą napoje niesłodzone oraz z małą zawartością cukrów naturalnych (soki lepiej odpuścić – wyjątek to te zawierające dużą ilość błonnika, o czym więcej w dalszej części galerii). Warto sięgać po wodę i napoje ziołowe (kawa odwadnia, a herbata  – zwłaszcza mocna – zapiera, podobnie zresztą jak kakao).

Jeśli nie przepadasz za wodą, postaw na półpłynna dietę i w ramach posiłków przygotuj zupy oraz koktajle.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!