Konkurs "Celujemy w piersi" - zwycięskie prace

Prezentujemy wyróżnione prace fotograficzne w konkursie "Celujemy w piersi" organizowanym w ramach kampanii „Breast Friends – Przyjaciele od Piersi”. Uczestnicy konkursu byli zobowiązani do przesłania zdjęcie pomnika, który najlepiej oddaje cel kampanii, oraz odpowiedzenia na pytanie „Dlaczego należy oznaczać typ nowotworu piersi?”.

/ 10.12.2012 15:21 POWRÓT DO ARTYKUŁU
Konkurs "Celujemy w piersi" - zwycięskie prace (galeria)
II miejsce w konkursie "Celujemy w piersi" organizowanym w ramach kampanii "Breast Friends – Przyjaciele od Piersi"/ fot. Karolina Lipowicz. W przezwyciężeniu raka piersi wiedza o nim odgrywa kluczową rolę. Ważne jest aby rozpoznać w pełni nowotwór, a pacjentka wiedziała o nim jak najwięcej. Jest to bardzo ważne, ponieważ rak piersi to choroba niejednorodna. Występuje wiele jego typów np. HER2-dodatni, HER2-ujemny, hormonozależny. Każdy z nich ma inny przebieg, rokowanie i wymaga innego leczenia. Właściwe i pełne rozpoznanie choroby, w tym histopatologiczne ustalenie typu raka piersi, pozwala na zastosowanie optymalnej dla danej pacjentki terapii, a przez to zwiększa jej szanse na wyleczenie.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!