Konkurs "Celujemy w piersi" - zwycięskie prace

Prezentujemy wyróżnione prace fotograficzne w konkursie "Celujemy w piersi" organizowanym w ramach kampanii „Breast Friends – Przyjaciele od Piersi”. Uczestnicy konkursu byli zobowiązani do przesłania zdjęcie pomnika, który najlepiej oddaje cel kampanii, oraz odpowiedzenia na pytanie „Dlaczego należy oznaczać typ nowotworu piersi?”.

/ 10.12.2012 15:21 POWRÓT DO ARTYKUŁU
Konkurs "Celujemy w piersi" - zwycięskie prace (galeria)
II miejsce w konkursie "Celujemy w piersi" organizowanym w ramach kampanii "Breast Friends – Przyjaciele od Piersi"/ fot. Marcin Banaszkiewicz. Dlaczego należy oznaczać typ nowotworu? Przede wszystkim dlatego, że wiedza jest największym sojusznikiem kobiet w walce z rakiem piersi, strach najgorszym wrogiem… Rak piersi to najczęstszy nowotwór złośliwy u kobiet. Nie jest chorobą jednolitą. Jest to grupa schorzeń, które dzieli się m.in. ze względu na rodzaj komórek, z których wywodzi się rak oraz ze względu na stopień jego zaawansowania. Niezbędne jest więc oznaczenie tzw. markerów nowotworowych, które mają wpływ na jego rozwój i agresywność. Schemat leczenia dobiera się indywidualnie dla każdej kobiety walczącej z tą chorobą.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!