Konkurs "Celujemy w piersi" - zwycięskie prace

Prezentujemy wyróżnione prace fotograficzne w konkursie "Celujemy w piersi" organizowanym w ramach kampanii „Breast Friends – Przyjaciele od Piersi”. Uczestnicy konkursu byli zobowiązani do przesłania zdjęcie pomnika, który najlepiej oddaje cel kampanii, oraz odpowiedzenia na pytanie „Dlaczego należy oznaczać typ nowotworu piersi?”.

/ 10.12.2012 15:21 POWRÓT DO ARTYKUŁU
Konkurs "Celujemy w piersi" - zwycięskie prace (galeria)
Zdjęcie wyróżnione w konkursie "Celujemy w piersi" organizowanym w ramach kampanii "Breast Friends – Przyjaciele od Piersi"/ fot. Agata Skrzypek. Rodzaj leczenia i rokowania w raku piersi zależą od jego typu, dlatego ważne jest, aby – jeśli osoba ma zdiagnozowaną chorobę – miała oznaczony typ nowotworu. U większości kobiet z rakiem piersi na powierzchni komórek raka znajdują się receptory hormonalne; ze względu na ich status rozpoznaje się HER2-dodatni (cechuje się agresywnym przebiegiem, u chorej stosunkowo szybko pojawiają się przerzuty odległe, a rokowania nie są najlepsze) , HER2-ujemny (jest wtedy, gdy nie występuje nadekspresja receptora HER2), hormonozależny (postępujący wolniej i rzadziej dający przerzut). Każda pacjentka powinna mieć oznaczony HER2 iż dokładnie opisanym wynikiem udać się do onkologa, który rozpocznie właściwe leczenie.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!