Konkurs "Celujemy w piersi" - zwycięskie prace

Prezentujemy wyróżnione prace fotograficzne w konkursie "Celujemy w piersi" organizowanym w ramach kampanii „Breast Friends – Przyjaciele od Piersi”. Uczestnicy konkursu byli zobowiązani do przesłania zdjęcie pomnika, który najlepiej oddaje cel kampanii, oraz odpowiedzenia na pytanie „Dlaczego należy oznaczać typ nowotworu piersi?”.

/ 10.12.2012 15:21 POWRÓT DO ARTYKUŁU
Konkurs "Celujemy w piersi" - zwycięskie prace (galeria)
Zdjęcie wyróżnione w konkursie "Celujemy w piersi" organizowanym w ramach kampanii "Breast Friends – Przyjaciele od Piersi"/ fot. Maciej Dratwiński. W dzisiejszych czasach wczesne wykrycie choroby nowotworowej zdecydowanie zwiększa szansę na wyleczenie. Nie inaczej jest w przypadku nowotworu piersi. Chciałbym jednak zwrócić uwagę na fakt, iż kobiety nie powinny pozostawiać same z tym problemem. Mężczyźni, którzy tak wielbią ciała swoich kobiet muszą mieć świadomość istoty problemu oraz powinni wiedzieć jakie zmiany mogą wzbudzić podejrzenia. Jeśli takowe podejrzenia wystąpią, ich zadaniem jest wspieranie i motywowanie kobiet, aby jak najszybciej udały się do lekarza w celu przeprowadzenia specjalistycznych badań. Badania te mogą zweryfikować typ ewentualnego nowotworu jak np. HER2-dodatni, HER2-ujemny, hormonozależny, dzięki czemu możliwe jest ustalenie wstępnych rokowań, a przede wszystkim ułatwia to dobranie jak najlepszej terapii, która wpłynie na skuteczność leczenia. Panowie, dbajmy o piękno, które tak kochamy!

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!