Korekty intymne - co zmieniają w sobie Polki?

Czym zajmuje się ginekologia estetyczna?
/ 01.12.2014 10:15

Polki coraz chętniej i odważniej sięgają po zabiegi z zakresu ginekologii plastycznej. Hitem ostatnich miesięcy jest odmładzanie części intymnych. Czym jest ginekologia estetyczna i jakie zabiegi oferuje? Przeczytaj!

Korekty intymne - co zmieniają w sobie Polki?

fot. Fotolia

Uroda intymna przestaje być w Polsce tematem tabu. Polki coraz częściej i coraz śmielej sięgają po zabiegi korygujące kształt, napięcie, rozmiar i wygląd… pochwy.

Skąd wzięła się moda na plastykę miejsc intymnych?

Moda na operacje plastyczne miejsc intymnych zaczęła się w USA. Do zabiegów odmładzających części intymne przyznaje coraz więcej gwiazd - m.in. Sharon Osbourne i Brandi Glanville, z bijącego rekordy popularności w USA programu Real Housewives Of Beverly Hills, a także etatowa celebrytka - Jordan.

Dlaczego kobiety decydują się na takie zabiegi?

Ponad 70 proc. kobiet poddaje się zabiegom po porodzie. Laseroterapia, lifting i odmładzanie warg sromowych popularne są także wśród 40-latek. Część kobiet decyduje się także na zabiegi z powodów czysto medycznych - nawracających stanów zapalnych, nietrzymania moczu czy z powodu braku satysfakcji w łóżku.

Co Polki robią sobie najczęściej?

Najpopularniejszy jest laserowy zabieg obkurczający ściany pochwy, który pobudza włókna kolagenowe do produkcji, napinając tym samym błonę śluzową. Popularne jest także laserowe modelowanie kształtu pochwy, który pozwala na zmniejszenie warg sromowych, co przywraca jej symetryczny wygląd. Przeprowadzany jest również zabieg rewitalizacji warg sromowych, który nawilża i minimalizuje objawy starzenia się skóry w częściach intymnych.

Kobiety w średnim wieku natomiast coraz odważniej sięgają po zabieg zmniejszania wejścia do pochwy, polegający na założeniu dwóch specjalnych szwów w obrębie krocza z zastosowaniem nici ze specjalnymi haczykami, które napinają i unoszą skórę. W efekcie zmniejszeniu ulega powoduje wejście do pochwy.

Dla wielu kobiet wygląd części intymnych jest przyczyną kompleksów, uniemożliwiających znalezienie partnera, udane życie seksualne, a nawet osiągnięcie organizmu.

O plastyce pochwy w leczeniu NT czytaj też na naszym forum medycznym.

Na podstawie materiałów prasowych kliniki Gyncentrum Ginekologia Plastyczna w Katowicach

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Redakcja poleca

REKLAMA