Książki zdrowotne i medyczne – które warto kupić?

Wciągające, poparte latami badań, naukowych rozważań i eksperymentów. Zmieniają perspektywę patrzenia na otaczającą nas rzeczywistość, a nawet… nas samych. Oto książki, które są nie tylko przyjemną rozrywką, ale też życiową lekcją.

„Nie daj się rakowi” autorstwa M. Brzegowy, M. Maciejewskiej-Cebulak i K. Turek, cena: ok. 30 zł

Pierwsze, co rzuca się w oczy przy tej publikacji, to przepiękne wydanie: książka jest pełna dużych, kolorowych zdjęć apetycznych potraw, które idą w parze ze świetnie rozpisanymi przepisami. A przepisy te są niebanalne, bo przygotowanie specjalnie dla tych, którzy chcą uniknąć nowotworu oraz dla tych, którzy z nim walczą. W książce znalazło się też miejsce na przeciwdziałanie wielu problemom występującym u chorych na raka: niedożywieniu, nudnościach, wymiotach, zaparciach czy biegunkach. Szczególnie ciekawy był dla mnie jednak rozdział na końcu książki zatytułowany „Mity żywieniowe”, w którym przedstawiono popularne pseudoterapie antynowotworowe, czyli produkty lub diety sprzedawane przez hochsztaplerów żerujących często na niewiedzy i naiwności ciężko chorych pacjentów. Więcej na ten temat możecie przeczytać w wywiadach, które przeprowadziłam z jedną z autorek książki, Katarzyną Turek:

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!