Czerwień
Podwyższa ciśnienie, leczy brak apetytu, dodaje energii, zwiększa ochotę na seks, pomaga w leczeniu gruźlicy i anemii, wzmaga krążenie.
Zieleń
Uspokaja, poprawia nastrój, dodaje pewności siebie, pomaga rozładować stres, usprawnia przemianę materii, reguluje pracę serca, regeneruje układ nerwowy.
Żółty
Poprawia zdolność koncentracji i spostrzegawczości, leczy dolegliwości żołądkowe i problemy ze skórą, jest doskonałym lekarstwem na zmniejszenie stresu.
Pomarańczowy
Dodaje odwagi, zwiększa optymizm, powstrzymuje rozwój miażdżycy, reguluje pracę serca, łagodzi objawy astmy i chorób płuc.
Błękit
Działa nasennie, silnie uspokaja, obniża gorączkę, łagodzi choroby oczu i bóle głowy, wzmacnia odporność, bo pobudza produkcje białych krwinek, ułatwia leczenie reumatyzmu, hamuje apetyt.
Do leczenia używa się kolorowego światła.
Oparzenia
Zielony, niebieski, na zmianę co 0,5 godziny przez 4-5 godzin.
Choroba Parkinsona
Zielony, pomarańczowy, fioletowy, na zmianę co 20 minut, 3 razy w tygodniu po 1 godzinie.
Reumatyzm
Zielony, niebieski, biały, na zmianę co 20 minut, codziennie w czasie ataku po 1 godzinie.
Uczulenia skórne
Zielony, pomarańczowy, czerwony, na zmianę co 20-30 minut, 3 razy w tygodniu po 1-1,5 godziny.
Piąty element
W medycynie chińskiej istnieje przekonanie, że nasze ciało różnymi sposobami daje nam znać o powstających w nim nieprawidłowościach, między innymi za pomocą barw. Ktoś, kto lubi wszystkie kolory jest osobą w miarę zrównoważoną psychicznie i fizycznie. Natomiast szczególna sympatia lub antypatia do któregoś koloru jest najczęściej oznaką nierównowagi w jednym z tzw. Pięciu Elementów (ognia, ziemi, metalu, wody, drzewa). Istotne jest nie tylko w jakiego koloru pomieszczeniu przebywamy, ale też w jakiej pościeli śpimy i jakiego koloru nosimy bieliznę.
Lidia Irla/mwmedia
Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!