Miedź może zatrzymać Ebolę!

Czy miedź przeciwdrobnoustrojowa zatrzyma epidemię Eboli?
/ 02.02.2016 16:49

Mycie rąk, dezynfekcja oraz kwarantanna są niewystarczające, aby powstrzymać Ebolę. Rozwiązaniem problemu może być miedź przeciwdrobnoustrojowa. Jak działa i czy pomoże zatrzymać epidemię choroby? Przeczytaj!

Miedź może zatrzymać ebolę!

fot. Fotolia

Jakie są właściwości miedzi przeciwdrobnoustrojowej?

Badania laboratoryjne przeprowadzone przez profesora z Uniwersytetu Southampton Billa Keevil'a pokazują, że miedź skutecznie eliminuje bakterie, grzyby i wirusy nanoszone na jej powierzchnię. Daje to nadzieję, że miedziane powierzchnie będą neutralizować także wirusa Ebola i pomogą opanować jego rozprzestrzenianie się. Jednak badania nad wpływem miedzi na wirusa Ebola nie mogą być obecnie prowadzone ze względu na ograniczony dostęp do laboratoriów posiadających odpowiednie zezwolenia w zakresie bezpieczeństwa biologicznego.

Czy miedź drobnoustrojowa pomoże zatrzymać epidemię Eboli?

Miedź może być cennym uzupełnieniem już istniejących środków ochrony przed Ebolą. Powierzchnie z Miedzi Przeciwdrobnoustrojowej są "bezobsługowe". Do zabijania bakterii i innych drobnoustrojów nie wymagają specjalnych warunków, ani czynności ze strony personelu szpitala, z wyjątkiem standardowych procedur czyszczenia i dezynfekcji. Zastosowanie powierzchni dotykowych z miedzi w jednostkach ochrony zdrowia, miejscach użyteczności publicznej takich jak lotniska, może skutecznie przerwać łańcuch epidemiczny i ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa. – dodaje Michał Ramczykowski.

Na podstawie materiałów prasowych Polskiego Centrum Promocji Miedzi

Zobacz także:

5 rad, jak zadbać o suche, popękane ręce
Bolesne miesiączkowanie
Grzybica stóp? Możesz jej uniknąć!

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!