Nadciśnienie – naturalne sposoby na obniżenie ciśnienia krwi

Kariolodzy są zgodni – leki działają, ale same sprawy nie załatwią. Konieczna jest też zmiana trybu życia, choć minimalna. Podsuwamy wskazówki, dzięki którym łatwiej unormujesz ciśnie krwi, a przy okazji poprawi się też twój poziom cholesterolu i figura. Przeczytaj!


2. Picie alkoholu...

Wprawdzie małe ilości trunku obniżają ciśnienie ok. 4 mmHg, ale to spadek przejściowy, po którym następuje wzrost nawet o 7 mmHg (zatem "terapia" taka się nie opłaca). Większe zaś dawki lub regularne raczenie się alkoholem nie tylko podnoszą ciśnienie krwi i osłabiają kondycję naczyń krwionośnych, ale też znacznie obniżają skuteczność działania leków, a nawet wchodzą z nimi w niebezpieczne interakcje. Co ważne, zasada ta obejmuje każdy rodzaj alkoholu – nie ma znaczenia, czy myślimy o czerwonym winie, czy czystej wódce. Nadmiar każdego trunku utrwala nadciśnienie. Bezkarnie możesz wypić 1–2 drinki albo 2–3 lampki wina lub 0,5 l piwa raz na tydzień. 

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!