Nappiderm i Neodex do pielęgnacji dziecięcej skóry

Skóra dziecka wymaga szczególnej pielęgnacji, zwłaszcza przed ukończeniem 3. roku życia. Na rynku jest wiele preparatów polecanych do stosowania u dzieci w przypadku pojawienia się podrażnień, odparzeń czy nawet skaleczeń. Wśród nich warto wymienić Neodex oraz Nappiderm.
/ 23.08.2013 13:10

Dziecko rodzi się z niedojrzałą, cienką i delikatną skórą, bardzo podatną na urazy i podrażnienia. Dopiero około 3. roku życia jego skóra staje się bardziej dojrzała. Odczyn skóry staje się bardziej kwaśny, a gruczoły łojowe zwiększają aktywność i wydajniej produkują ochronny płaszcz lipidowy. Do tego czasu, skóra dziecka jest bardziej wrażliwa na działanie niekorzystnych czynników.

U małych dzieci często występują skórne reakcje alergiczne, które mogą prowadzić do pojawienia się bolesnych podrażnień, wysuszenia, zaczerwienienia lub nawet pękania naskórka. Na rynku jest wiele preparatów, które zapobiegają tym dolegliwościom lub – o ile już powstaną – łagodzą je, np. maść Neodox czy krem Nappiderm.

Maść Neodex można stosować do pielęgnacji skóry podrażnionej i atopowej oraz na otarcia, odparzenia i niewielkie skaleczenia. Maść może być również stosowana przez matki karmiące piersią w przypadkach podrażnienia brodawek sutkowych.

Natomiast krem Nappiderm łagodzi podrażnienia oraz zapobiega powstawaniu odparzeń i pieluszkowego zapalenia skóry, zmniejsza zaczerwienienie i świąd, działa antybakteryjnie, odbudowuje ochronną barierę lipidową skóry oraz chroni przed odparzeniami i podrażnieniami.

Polecamy: Na co zwrócić uwagę podczas pielęgnacji pupy niemowlęcia?

Źródło: Best Image PR/ mk

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!