Obalamy mity o tyciu w ciąży! [infografika]

Czy w ciąży trzeba dużo przytyć? Czy można się odchudzać w ciąży? Co wpływa na rozwój płodu? Sprawdź na infografice przygotowanej przez VitaGenum!
/ 09.12.2014 10:15

40 tygodni w brzuchu mamy jest bardzo ważnym okresem w rozwoju małego człowieka. Warto w tym czasie dbać o odpowiednie odżywanie. Zobacz nasze wskazówki:

  1. Przyrost masy w czasie ciąży. Kobieta w ciąży zwiększa swoją masę, ale to nie oznacza otyłości. Wyjaśniamy co wpływa na taki wzrost masy.
  2. Zakaz odchudzania. Dla dobra dziecka w czasie ciąży nie wolno się odchudzać. Czy wiesz, że od pierwszego miesiąca do momentu przyjścia na świat, zwiększy ono swoją masę aż 400 razy?
  3. Czynniki wpływające na rozwój dziecka. Różne czynniki decydują o prawidłowym rozwoju dziecka. Sprawdź, jaki masz na nie wpływ.
  4. Odpowiednia dieta. W diecie przyszłej mamy nie powinno zabraknąć ważnych składników. Dowiedz się jakich i w których produktach spożywczych jest ich najwięcej.

Więcej informacji oraz ciekawostek dotyczących ciąży i odżywiania znajduje się w załączonej infografice z lewej strony artykułu.

Zobacz też kategorię Dziecko

Źródło: materiały prasowe VitaGenum/mn

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Redakcja poleca

REKLAMA