Picie alkoholu może utrudniać osiągnięcie orgazmu!

O tym, że alkohol pity w nadmiarze szkodzi zdrowiu wiemy doskonale. Ale czy wiesz, że alkohol może utrudniać osiągnięcie orgazmu? Zobacz, jak alkohol wpływa na życie intymne!
/ 29.12.2014 10:58

alkohol a orgazm

Fot. Fotolia

Nie ma wątpliwości, że alkohol wywiera wpływ na nasze zachowanie:

  • dodaje odwagi i pewności siebie,
  • pozwala pozbyć się nieśmiałości i kompleksów, a to - otwiera na kontakty z innymi ludźmi,
  • sprawia, że czujemy się atrakcyjniejsze w oczach potencjalnych partnerów, a może też powodować wrażenie, że uczucia do drugiej osoby są silniejsze niż w rzeczywistości.

Tym samym – zwiększa prawdopodobieństwo przygodnego seksu. Działa rozluźniająco i odprężająco, co sprawia, że wzrasta nie tylko nasza gotowość na zbliżenia, ale także otwartość i swoboda w czasie miłosnych igraszek.

Kiedy temperatura w sypialni rośnie i podgrzewa atmosferę między kochankami, znacznie łatwiej wypuścić fantazje na światło dzienne, otwarcie mówić i realizować swoje pragnienia.

"Alkohol rozszerza naczynia krwionośne i podnosi ciśnienie krwi, wskutek czego zwiększa się nasze pożądanie. Pod wpływem wysokoprocentowych napojów rośnie też nasza wrażliwość na dotyk i zapach mężczyzny" – zauważają twórcy kampanii „Kobiecość niejedno ma imię”. "Alkohol jednak, rozszerza też inne naczynia. Na im więcej sobie pozwalamy, tym więcej zdaje się przyjąć nasz kieliszek. Uzupełniamy więc zawartość regularnie, a naczynie z czasem – wydaje się tracić dno.

Zobacz także: Kobiety o dużych ustach częściej przeżywają orgazm?

Alkohol wysusza błony śluzowe

Wspomniane odprężenie jest efektem spowolnionego działania układu nerwowego.

Alkohol spożywany w większych ilościach upośledza działanie całego organizmu i zmniejsza jego sprawność, m.in. utrudnia osiąganie orgazmu! Może być powodem spadku libido, a także dyskomfortu i bólu podczas stosunków.

"Zarówno alkohol, jak i wszelkiego rodzaju używki mogą powodować wysychanie błon śluzowych, także tych, wyścielających pochwę" – zauważają twórcy serwisu dla kobiet www.kobiecosc.info.

Poza tymi doraźnymi, są i bardziej długofalowe konsekwencje nadmiernego picia alkoholu. Drinki, piwo czy wino spożywane zbyt często wpływają negatywnie na funkcjonowanie układu rozrodczego.

U kobiet alkohol zwiększa ryzyko zaburzenia płodności owulacyjnej, a ponadto – oddziałuje na tę sferę pośrednio: utrudnia działanie kwasu foliowego oraz wpływa na zakwaszenie ciała – m.in. śluzu szyjkowego. A to, zmniejsza wydatnie szansę przetrwania wędrujących w nim plemników.

Źródło: Materiały prasowe www.kobiecosc.info

Zobacz także: Jak alkohol wpływa na uczucia?

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Redakcja poleca

REKLAMA