Piękny uśmiech fot. Fotolia

Piękny uśmiech - co zrobić, by go osiągnąć?

Sprawdź, jak stan zębów może wpłynąć na pewność siebie.
16.10.2015 11:35
Piękny uśmiech fot. Fotolia

Zdrowe zęby to klucz do sukcesu w wielu dziedzinach życia. Jeśli wybierasz się na rozmowę w sprawie pracy, twój przyszły szef doceni piękny uśmiech. Białe zęby i świeży oddech pokocha też mężczyzna, z którym umówisz się na randkę. Prawda jest taka, że niezależnie od tego jakie masz buty, sukienkę czy makijaż, krzywe uzębienie albo co gorsza - brak zębów, mogą przestraszyć każdego. To dlatego tak ważne jest, by dbać o stan jamy ustnej. Zobacz 5 prostych sposobów na piękne zęby.

1. Myj zęby po każdym posiłku

Mycie zębów po każdym posiłku może wydawać się problematyczne i czasochłonne, ale to tylko kwesta przyzwyczajenia. Kiedy pijesz kawę, sok, herbatę czy cokolwiek jesz, resztki posiłku odkładają się między zębami, czego konsekwencją są wstydliwy, nieświeży oddech, żółty nalot na zębach oraz próchnica, która powoli i skutecznie zajmuje coraz większą powierzchnię twojej jamy ustnej. Jak temu zaradzić? Wystarczy pasta i szczoteczka oraz odrobina dobrych chęci. Żeby nie zapomnieć o rytuale mycia zębów również w pracy, postaw pastę na biurku, obok komputera. Dzięki systematyczności twoje zęby staną się zdrowsze, bielsze i pozbawione kamienia. To takie proste!

2. Zainwestuj w odpowiednią szczoteczkę do zębów

Pewnie wydajesz sporo pieniędzy na ubrania, buty i kosmetyki? To normalne, bo większość kobiet nie ma się w co ubrać, nawet wtedy, gdy ich szafa pęka w szwach. Zastanów się teraz, ile pieniędzy przeznaczasz na szczoteczkę do zębów i jak często ją wymieniasz? Pamiętaj, że to włosie szczoteczki ma ogromny wpływ na stan twojego uśmiechu. Szczoteczka nie powinna być ani zbyt twarda, ani za miękka, bo może albo poranić dziąsła, albo niedokładnie wyczyścić zęby. Podczas wizyty u dentysty zapytaj, jaki rodzaj szczoteczki będzie dla ciebie najlepszy.

Najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest oczywiście stosowanie szczoteczki typu „soft”, zwłaszcza wtedy, gdy podczas szczotkowania twoje dziąsła krwawią. Pamiętaj, że źle dobrana szczoteczka może doprowadzić do zniszczenia dziąseł i trudnych powikłań, takich jak odsłonięte szyjki zębów albo parodontoza. Nie pozwól, by brzydkie zęby sprawiły, że nie będziesz mogła pozwolić sobie na spontaniczny uśmiech od ucha do ucha czy by zaważyły na twojej karierze.

3. Postaw na odpowiedni płyn do płukania jamy ustnej

Aby zrobić dobre wrażenie na pracodawcy czy nowo poznanym mężczyźnie, wybierasz odpowiedni strój i makijaż. Piękne zęby i świeży oddech na pewno dodatkowo pozytywnie wpłyną na to, jak odbierze cię rozmówca. To dlatego po każdym dokładnym szczotkowaniu zębów, użyj płynu do jamy ustnej. Miętowy zapach sprawi, że twój oddech będzie świeży przez dłuższy czas. Płyn do płukania ust nie jest jednak zwykłym „odświeżaczem” i nie należy go tak traktować. Zawarte w nim drobinki dokładnie oczyszczają nawet najmniejsze szczeliny między zębami ze wszelkich pozostałości po posiłku. Preparat dodatkowo poprawi stan twoich dziąseł i sprawi, że będziesz czuła się świeżo.

4. Używaj nici dentystycznej

Mało kto lubi nici dentystyczne. Używanie ich to mozolna praca, która może i wydaje się czasochłonna, ale przynosi korzyści na lata. Szczotkując zęby, nawet bardzo dokładnie, nie jesteś w stanie usunąć resztek pokarmu, który znajduje się w przestrzeni między zębowej. Użyj do tego nici. By ułatwić nitkowanie zębów, producenci artykułów dentystycznych,  stworzyli specjalny plastikowy uchwyt do nici. Dzięki dłuższym, zakrzywionym ramionom tego urządzenia, bez najmniejszego problemu dotrzesz do tylnych zębów.

To dzięki nici dentystycznej pozbędziesz się złogów bakterii kwasotwórczych, które są pozostałością po pysznym śniadaniu czy obiedzie. Unikniesz problemów z nadmiernym kamieniem nazębnym czy chorobami dziąseł. Ty zaś będziesz czuła się pewnie i atrakcyjnie.

5. Nie unikaj dentysty

Na myśl o fotelu dentystycznym robi ci się słabo? Kiedy słyszysz dźwięk wiertła z pokoju stomatologa, masz ochotę uciekać, gdzie pieprz rośnie? Nie ma się czego bać. Pamiętaj, że twój dentysta chce ci pomóc w osiągnięciu pięknego uśmiechu i … pewności siebie. Im bardziej regularnie odwiedzasz gabinet stomatologiczny, tym masz większą pewność, że z twoimi zębami jest wszystko w porządku. Piaskowanie zębów, przegląd, czyszczenie czy po prostu zwykła kontrola mają duże znaczenie.

Jeśli nie chodzisz do dentysty, nie wiesz, co dzieje się z twoją jamą ustną. Konsekwencje bywają tragiczne - do stomatologa idziesz w ostateczności, czyli wtedy, gdy ból jest tak silny, że sama sobie nie radzisz. Aby uniknąć takich sytuacji ważna jest systematyczność. Zyskasz nie tylko zdrowe dziąsła, ale i lepsze samopoczucie oraz więcej pewności siebie. Brak ubytków zębowych sprawi, że zrobisz dobre wrażenie na każdym mężczyźnie albo nowych znajomych.
                                                                                                                                          fot. Fotolia
Stan twoich zębów ma duży wpływ na twoje samopoczucie i pewność siebie. Jeśli są żółte albo krzywe, wstydzisz się w pełni uśmiechać, bo masz wrażenie, że wszyscy dookoła patrzą się tylko na twoje niedoskonałości. Najprawdopodobniej wcale tak nie jest, ale ty i tak nie czujesz się komfortowo. Żeby temu zapobiec, zastosuj się do naszych pięciu rad, dzięki którym twój uśmiech stanie się wyjątkowo piękny. Jeżeli jesteście ciekawi, jak zęby wpływają na relację z innymi ludźmi oraz na naszą pewność siebie, koniecznie obejrzyjcie program "Nowy uśmiech, nowe życie" na kanale LIFETIME.

OPIS PROGRAMU: Program "Nowy uśmiech, nowe życie" przedstawia ludzi, którzy nie potrafią pokochać siebie ze względu na… bardzo zły stan swego uzębienia. Trudno te osoby wesprzeć i jeszcze trudniej nawiązać z nimi relację, ponieważ często - przybici swym wyglądem - nie chcą wychodzić z domu. Lifetime przedstawia fantastyczną akcję społeczną podjętą przez dentystów ze Stanów Zjednoczonych, którzy zgodzili się wykonać darmową rekonstrukcję szczęki osobom najbardziej tego potrzebującym. Decyzja o poddaniu się takiej operacji nie jest łatwa, bo mimo, że w tym przypadku zabieg jest darmowy, to również bardzo bolesny.

Jednak Ci, którzy zdecydowali się na ten krok, nie żałują! Poza fizyczną metamorfozą, możemy obserwować, jak dochodzi do niesamowitej przemiany psychicznej uczestników akcji. Zobacz, jak zaczynają kochać siebie i jak nowy uśmiech nawet na minutę nie schodzi z ich twarzy. Oczywiście nie pozostaje to bez znaczenia dla ich związków i relacji z rodziną. Przekonaj się, jak wiele zależy od tak prostej rzeczy jak uśmiech i jak bardzo w codziennych relacjach go nie doceniamy.

"Nowy uśmiech, nowe życie" od poniedziałku 12 października o godzinie 22:00 na Lifetime.

fot. serwis prasowy Lifetime

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!