Kusząca... ale czy zdrowa?

Pizza z sosem pomidorowym = porcja warzyw?

Amerykański Kongres uznał za porcję warzyw pizzę z dwoma łyżkami sosu pomidorowego – czytamy w serwisie rp.pl w artykule „Pizza jako porcja warzyw. Czy wino to sok owocowy?”. Druga propozycja Amerykańskiego Ministerstwa Rolnictwa została odrzucona przez Senat.
/ 21.11.2011 11:18
Kusząca... ale czy zdrowa?

Wśród Amerykanów rośnie problem nadwagi i otyłości u dzieci. Z tego powodu Amerykańskie Ministerstwo Rolnictwa na początku roku zaproponowało nowe propozycje dotyczące żywienia dzieci w szkołach.

Jednak Ustawodawcy Kongresu USA uznali, że pizza zawierająca 2 łyżki sosu pomidorowego może być traktowana jako porcja warzyw.

Dietetycy i specjaliści żywienia podkreślają, że takie decyzje nie przyczynią się do poprawy warunków żywienia dzieci w szkołach.

Według rzeczniczki prasowej Amerykańskiego Ministerstwa Rolnictwa, Margo G. Wootan, Kongres bardzie przywiązuje uwagę interesom przedsiębiorców niż zdrowiu najmłodszych.  

To już druga propozycja Amerykańskiego Ministerstwa Rolnictwa została odrzucona przez Senat. W połowie października proponowano ograniczenie ziemniaków w szkołach podawanych w postaci frytek. Jednak ustawodawcy ze stanów specjalizujących się w ich produkcji sprzeciwili się temu pomysłowi.

Zobacz też: Śniadanie do szkoły nie musi być nudne

Źródło: www.rp.pl/esz

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!