Podaruj dzieciom 2 kubki mleka!

„Podaruj dzieciom 2 kubki mleka Bebiko Junior” to akcja organizowana w ramach programu „Od serca dla dziecka”. W ramach tego wydarzenia firma z Nutricia Polska sfinansuje zakup porcji mleka Bebiko Junior dla 632 dzieci z rodzin objętych wsparciem GOPS w 10 gminach. Internauci mający konto na Facebooku mogą zdecydować, do którego regionu Polski ma trafić mleko.
/ 12.06.2013 11:22

fot. przesłana przez Nutricia Polska

Do tej pory dzięki aplikacji na fanpage’u (www.facebook.com/bebiko.nutricia) zebrano już 25 000 kubków mleka dla najmłodszych z 10 gmin w Polsce. Do akcji na Facebooku można dołączyć w każdej chwili. Aby pomóc dzieciom, należy wejść na fanpage i odnaleźć aplikację „Od serca dla dziecka”. Następnie internauta może wybrać region Polski i gminę, a także dzień, w którym chce, by przekazano 2 kubki mleka w jego imieniu. Po kliknięciu „ok” Nutricia Polska przekaże porcję Bebiko Junior we wskazanym przez użytkownika dniu.

Niewłaściwy sposób odżywiania najmłodszych może mieć wpływ na stan ich zdrowia w przyszłości. Aplikacja pozwala wesprzeć dzieci, które znajdują się w trudnej sytuacji materialnej. Zwraca także uwagę rodziców na specjalne potrzeby żywieniowe najmłodszych – zdrowe dziecko do 3. roku życia powinno przyjmować 18 razy więcej witaminy D i 4 razy więcej wapnia w przeliczeniu na kilogram masy ciała niż osoba dorosła. Niestety w praktyce wygląda to zupełnie inaczej – dieta aż 80% dzieci jest uboga w wapń i witaminę D (dane Instytutu Matki i Dziecka).

Akcja „Podaruj dzieciom 2 kubki mleka Bebiko Junior” jest częścią programu „Od serca dla dziecka” realizowanego przez Fundację Komeńskiego wspólnie z NUTRICIA Polska. Pomoc otrzymają najmłodsi z gmin Reszel, Burzenin, Gorzków, Kętrzyn, Piecki, Głuchów, Cekcyn, Barciany, Strawczyn i Szypliszki.

Polecamy: Witaminy dla dzieci - wapń i witamina D

Źródło: materiały Prasowe Nutricia Polska/ mk

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!