kobieta fot. Adobe Stock

Podpaski Always

Istnieje wiele przesądów, mitów i ludowych mądrości na temat miesiączki. Które są prawdziwe? Postanowiłyśmy to sprawdzić!
kobieta fot. Adobe Stock

Miesiączka to całkowicie normalne zjawisko fizjologiczne, które pojawia się cyklicznie i polega na złuszczaniu nabłonka macicy. Każda z nas przechodzi ten stan inaczej - jedne bezboleśnie, inne wręcz przeciwnie. U niektórych miesiączka trwa 3 dni, a u innych nawet tydzień. Poznaj 5 faktów i mitów na temat miesiączki!

Fakty na temat miesiączki

1. FAKT: Nieregularne miesiączki nie świadczą o chorobie

Miesiączka spóźnia się 2 dni? A może twój cykl jest nieregularny i raz trwa 28, a raz 29 dni? Nie martw się - to naturalne. Często stres, przebyte choroby, nowa dieta, a nawet zmiany pogodowe są w stanie przesunąć okres o 1-2 dni. 

2. FAKT: Miesiączka może pojawić się na początku ciąży

Teoretycznie, okres w ciąży jest niemożliwy, ale wiele kobiet przyznaje, że na początku ciąży nadal występuje krwawienie.  To nic złego. Jak się okazuje, drobne krwawienie może pojawić się nawet przez 3 pierwsze miesiące ciąży. W tym czasie usuwane są niepokryte łożyskiem resztki błony śluzowej macicy. 

3. FAKT: Tabletki antykoncepcyjne mogą pomóc w uregulowaniu cyklu miesiączkowego

Jeśli twoje miesiączki są bardzo nieregularne, to powinnaś skorzystać z porady ginekologa, który pewnie przepisze ci tabletki hormonalne. Po co? Po to, by w razie potrzeby unormować cykle miesiączkowe. 

4. FAKT: Z bólem miesiączkowym można sobie poradzić

Miesiączka w twoim przypadku to synonim bólu? Na szczęście istnieje kilka sprawdzonych patentów. Pomyśl o tabletkach, które zadziałają przeciwbólowo i rozkurczająco. Śmiało możesz też pozwolić sobie na lekkie i nieinwazyjne ćwiczenia, np. jogę, które nie tylko rozluźnią mięśnie brzucha, ale i dostarczą ci pozytywnej energii. 

Obawiasz się, że nie dasz rady, bo przecież wszystko cię boli i odczuwasz dyskomfort? Dla maksymalnego komfortu skóry i skutecznej ochrony stworzono linię produktów Always Sensitive, która uzyskała rekomendację ekspertów cenionego europejskiego towarzystwa Skin Health Alliance (SHA). Daje ona konsumentom potwierdzenie, że produkty są bezpieczne dla skóry. To dzięki nim nie będziesz musiała rezygnować z codziennych wyzwań i realizacji swoich pasji. 

Always

5. FAKT: Obfite miesiączki mogą prowadzić do anemii

Zbyt obfite krwawienia miesięczne stwierdza się wtedy, gdy objętość krwi traconej przez kobietę jest większa niż 80-100 mililitrów. Jak się okazuje, może to wywołać anemię. Niedobór czerwonych krwinek może doprowadzić do większego osłabienia, zawrotów głowy, duszności a nawet kołatania serca. 

kobieta

O tym zapomnij już teraz! Mity na temat miesiączki!

1. MIT: Podczas miesiączki nie można zajść w ciążę

To nieprawda. Jeśli masz krótki cykl miesiączkowy (np. taki który wynosi 22 dni) to w czasie miesiączki możesz zajść w ciążę.

2. MIT: Podczas miesiączki najlepiej zostać w domu i nie wykonywać żadnych aktywności

Nie daj sobie tego wmówić! Jeśli uwielbiasz sport, to dlaczego w trakcie miesiączki miałabyś go nie uprawiać? A jeśli kochasz tańczyć, śpiewać lub spotykać się ze znajomymi, to okres nie powinien być ograniczeniem. Obawiasz się, że przeszkodą będzie dyskomfort? W czasie miesiączki kluczem do dobrego samopoczucia jest komfort - szczególnie, jeśli chcesz uprawiać sport. Pamiętaj o wyborze odpowiednich podpasek, dzięki którym będziesz czuła się swobodnie i bezpiecznie. Wybierz te ze skrzydełkami - są bardziej stabilne i nie przesuwają się. Dla poczucia komfortu wybieraj podpaski z miękką powłoką.

Naszymi faworytami są produkty Always Sensitive, które wyróżniają się miękkością, dopasowaniem i 100% ochrona przed okresem. Podpaski Always Sensitive uzyskały też certyfikat towarzystwa Skin Health Alliance (SHA), które współpracuje z międzynarodowymi dermatologami, badaczami i naukowcami w celu promowania ochrony zdrowej skóry. Akredytacja Skin Health Alliance to poświadczenie, że produkt spełnia wysokie standardy dotyczące bezpieczeństwa dla skóry, ustalane przez czołowych dermatologów i naukowców w dziedzinie zdrowia skóry. 

always

3. MIT: Miesiączka = dyskomfort

W czasie miesiączki najchętniej zostałabyś w domu i nie ruszała się z niego? Odczuwasz dyskomfort i czujesz, że to cię ogranicza? Pewnie wiesz, że jednym z podstawowych zmysłów każdego człowieka jest dotyk. W trakcie miesiączki to ważne. Jeśli coś cię ociera, to czujesz się kiepsko. Pomyśl wię o odpowiednich podpaskach - najlepiej takich, które są delikatne. I takie właśnie są Always Sensitive, które uzyskały rekomendację ekspertów cenionego europejskiego towarzystwa Skin Health Alliance (SHA). Co to znaczy? Znak, którym może posługiwać się marka Always daje użytkownikom pewność, że producent poważnie podchodzi do prowadzonych badań naukowych i klinicznych oraz traktuje promowanie zdrowej skóry jako niezwykle istotną część swojej działalności.

4. MIT: Wszystkie kobiety mają PMS

Zespół stresu przedmiesiączkowego to norma? Niekoniecznie. Jak się okazuje, tylko połowa kobiet uskarża się na PMS. W niektórych przypadkach wymagana jest nawet pomoc lekarza. 

5. MIT: Brak okresu = ciąża

To absolutny mit! Miesiączka spóźniająca się o kilka dni, nawet do tygodnia nie jest niczym niepokojącym czy nienaturalnym. Często to zmiany diety, pogody, stylu życia czy stres sprawiają, że okres się spóźnia. Jeśli jednak okres nie pojawia się dłużej niż tydzień, to koniecznie zrób test lub idź na konsultację ginekologiczną. 

Materiał powstał przy współpracy z marką Always 

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!