Praktyczne porady na żylaki – galeria

Żylaki – każda z nas zna tę nazwę, ale czy wiemy, co oznacza? Jaka choroba kryje się za niebieskimi żyłkami, które powodują uczucie ciężkości nóg, a czasem nawet ból? Jak dbać o nogi, żeby żylaki się nie pojawiały? Kiedy zdecydować się na wizytę u lekarza? Zapraszamy do galerii.

Praktyczne porady na żylaki – galeria
Jestem kobietą, więc... Jak sprawdzić, czy jesteś narażona na żylaki? Płeć żeńska to pierwszy czynnik ryzyka. Niestety panie są narażone na liczniejsze zmiany hormonalne niż mężczyźni, a te sprzyjają powstawaniu żylaków. Nie bez znaczenia jest również ilość ciąż. Ryzyko związane z płcią wyrównuje się jednak po 65. roku życia. Żylaki możemy również „dostać” w spadku, jako skłonność dziedziczną – jeśli nasza mama lub babcia też je miała. Ryzyko rozwoju żylaków wzrasta też, jeśli nie uprawiasz sportu i mało się ruszasz, dużo stoisz lub prowadzisz siedzący tryb życia, nie dbasz o zdrową dietę.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!