Liczba badań przeprowadzonych na osobach dorosłych sugerują, że nieszczęście i materializm tworzą błędne koło. Osoby niezadowolone ze swojego życia wychodzą z założenia, że dobra materialne to jedyny czynnik sprawiający radość, jednak kiedy sytuacja jest odwrotna, są jeszcze bardziej niezadowoleni.
Ponieważ żyjemy w materialnym świecie, rodzą się obawy, że dla dziecka rzeczy materialne mogą oznaczać satysfakcję. Najnowsze badania wykazały, że w przeciwieństwie do dorosłych, dzieci wieku 8–11 lat z biegiem czasu nie stają się mniej szczęśliwe. Odkrycia dotyczące tego tematu wskazują powiązania pomiędzy nieszczęściem, telewizją a materializmem. Wyniki badań nie wskazują jednoznacznie na fakt, iż to właśnie reklamy uczą dzieci, że rzeczy materialne są jedynym szczęściem.
Aby zabezpieczyć się przed złym odbieraniem reklam przez dzieci, rodzice powinni uczulić dzieci na przesłania zawarte w reklamach. Rodzice przede wszystkim powinni uczyć pociechy, aby krytycznym okiem patrzyły na treści reklamowe. Naukowcy sugerują, że dzieci powinny spędzać przed ekranem telewizora nie dłużej niż 2 godziny dziennie.
Źródło: healthnews.com/jm
Zobacz też: GPS pozwala odnaleźć dziecko
Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!