wzdecia.jpg

Sposoby na wzdęcia - 4 skuteczne metody na problemy gastryczne

Nadmiar gazów w jelitach źle wpływa na nasze samopoczucie i oznacza problemy ze zdrowiem. Zobacz, jak naturalnie pozbyć się problemu
/ 02.01.2014 14:32
wzdecia.jpg
To nie tylko jelitowy dyskomfort. Wzdęcia bywają przyczyną silnych bólów brzucha i nudności. Możesz uniknąć tych przykrych dolegliwości, jeżeli zastosujesz się do poniższych, bardzo prostych rad.

4 naturalne sposoby na wzdęcia:

1. Zrezygnuj z grochu i fasoli


Rośliny strączkowe są ciężkostrawne. Powodują, że w jelitach powstaje nadmierna ilość gazów. U kobiet karmiących piersią substancje wzdymające przedostają się do pokarmu. Dlatego karmione przez nie dzieci mogą cierpieć na bóle brzuszka. Zrezygnowanie z potraw z grochem i fasolą pomoże uniknąć problemu.

2. Jedz bez pośpiechu


Na posiłek poświęć tyle czasu, abyś mogła jeść powoli i starannie żuć każdy kęs. Pośpiech, rozmowy i śmiechy podczas jedzenia powodują łykanie dużych ilości powietrza i w efekcie wzdęcia.

3. Postaw na probiotyki


Za powstawanie wzdęć bywają odpowiedzialne bakterie gnilne, które nadmiernie rozmnażają się w jelitach. Probiotyki, czyli pożyteczne bakterie (w kapsułkach lub produktach mlecznych), pomogą je wyeliminować.

4. Używaj przypraw


Majeranek, kminek, koper włoski, anyż, estragon dodawane do potraw zapobiegają powstawaniu nadmiernej ilości gazów.

Czytaj także:

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!