Spuchnięte nogi - jak zadbać o zdrowie nóg porady flebologa

Piękne nogi to marzenie i chluba większości pań. Co zrobić, by zadbać o ich zdrowie? Specjalnie dla ciebie zasięgnęliśmy rady flebologa
Marta Wilczkowska / 18.06.2014 07:00
Iwona Radziejewska-Choma, lekarz flebolog (specjalista w dziedzinie leczenie problemów żylnych) z warszawskiego Centrum Flebologii odpowiada na pytanie co zrobić, by zadbać o zdrowie nóg.

Radzi też, jak walczyć z tzw. "uczuciem ciężkich nóg", jak pozbyć się dolegliwości jaką są spuchnięte nogi i mówi dlaczego ruch korzystnie wpływa na zdrowie żył i jakie ćwiczenia pomagają utrzymać nogi i żyły w pełni zdrowia.

Dowiedz się, jakie objawy chorób nóg, jak na przykład pajączki i żylaki pojawiające się po wewnętrznej stronie nóg nad kostką, powinny skłonić cię do wizyty u lekarza specjalisty.

W aptekach dostępne są też preparaty na zdrowe nogi, które pomogą ci szybko i skutecznie pozbyć się uczucia ciężkości i opuchlizny. Pamiętaj jednak, że to rozwiązanie tymczasowe. Objawy o których mowa mogą bowiem świadczyć o niewydolności krążenia, dlatego jeśli nie mijają z czasem, warto zasięgnąć porady lekarza specjalisty.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!