Światowy Dzień Czekolady 2013

Światowy Dzień Czekolady obchodzony jest 12 kwietnia. Jak co roku padają rekordy - nie tylko w ramach rywalizacji o największy czekoladowy tort, lecz także te sprzedażowe. Co będzie się działo w polskich miastach w 2013 roku?

Czekolada

Szczecin

W Szczecinie w ramach Światowego Dnia Czekolady, Cukiernia Czekoladowa przygotowała promocję na produkty czekoladowe. Ponadto - każda osoba, która będzie klientem lokalu w godzinach 13.00 - 15.00 oraz 17.00 - 19.00 może poprosić o zrobienie zdjęcia i umieszczenie go na facebookowym profilu cukierni. Nagrodą za najlepsze zdjęcie jest czekoladowy tort z własną fotografią.

Polecamy: Czekolada - rodzaje i przechowywanie

Kraków

W Krakowskiej Manufakturze Czekolady, 12 kwietnia będzie można dostać czekoladę za połowę ceny. Na gości czekają czekoladowe poczęstunki  i malowanie czekoladą. Każdy będzie miał okazję spróbować prawdziwej, aromatycznej czekolady, której ręczną produkcję można podziwiać na żywo, a na stronie internetowej Manufaktury można skomponować własną, wymarzoną tabliczkę czekolady - smaczna czekolada do wygrania!

Gniezno

Słodki poczęstunek czeka na dzieci w jednej z bibliotek. Dzieci dowiedzą się z czego zrobiona jest czekolada, ile czekolady powinny jeść, a "Czekoladowe teksty", w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom, przeczytają kustosze Ewa Jaworska i Magdalena Karpińska.

Katowice

Dzień Czekolady obchodzą także uczelnie - na Uniwersytecie Śląskim o godz. 15.30 rozpocznie się projekcja filmu „Przepis na miłość”. Będzie to także okazja do wylosowania karnetu na zabiegi kosmetyczne oraz napicia się gorącej czekolady.

Bydgoszcz

Podczas Dnia Czekolady w Galerii Pomorskiej w godzinach 11.00 - 18.00 będzie można skosztować smakołyków czekoladowych prosto z fontanny czekoladowej. Odbędzie się także Czekoladowy Seans Filmowy. Organizatorami obchodów są Stowarzyszenie im. Sue Ryder oraz Dom Sue Ryder, a wszystkie zebrane tego dnia fundusze zostaną przeznaczone na organizację bezpłatnych zajęć dla seniorów.

Mierzęcin k. Gorzowa Wielkopolskiego

W Pałacu Mierzęcin  od 12 do 21 kwietnia 2013 będą odbywać się warsztaty kulinarne „Czekolada - jak to ugryźć?”, warsztaty dla dzieci, przygotowano czekoladowe niespodzianki i zabiegi - m.in. masaże jadalną gorzką czekoladą.

Obchody Światowego Dnia Czekolady odbywają się także w niektórych szkołach i świetlicach, gdzie uczniowie wypiekają czekoladowe babeczki i startują w konkursach tematycznych.

Zobacz także: Czy czekolada rzeczywiście poprawia nastrój?

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Tagi: słodycze