Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej fot. Fotolia

Światowy Dzień Zdrowia Jamy Istnej 2014 - jak dbać o zdrowe zęby

Czy Polacy dbają o swoje zęby? Jakie cechy powinna łączyć w sobie idealna pasta do zębów? Jak dbać o zdrowy, piękny uśmiech? Przeczytaj!
29.09.2014 16:11
Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej fot. Fotolia
12 września, w dzień urodzin dr. Charlesa Godona, obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej. Inicjatorzy akcji przekonują, że o zdrowy uśmiech warto dbać w każdym wieku. W 2014 r. Światowa Federacja Stomatologiczna FDI już po raz siódmy podejmuje zagadnienia związane z profilaktyką i edukacją.

Zacznij dbać o zęby!

Podczas Światowego Dnia Zdrowia Jamy Ustnej FDI pragnie uwypuklić zagadnienia związane ze zdrowiem zębów, które przekłada się na zdrowie całego organizmu. Kluczowa rolę w tym zakresie odgrywa nie tyle leczenie stomatologiczne, ale profilaktyka – czyli codzienna higiena jamy ustnej. Tymczasem współczesne tempo życia sprawia, że wiele osób zaniedbuje higienę zębów. Powód? Brak czasu, zabieganie. Efekt? Polska wciąż jest krajem, w którym próchnica dotyka 95% osób dorosłych.

Tymczasem statystyki pokazują, że troska o zdrowy i biały uśmiech ma dla nas ogromne znaczenie. Polacy wybierając pasty do zębów najczęściej sięgają po wybielające i chroniące przed próchnicą (blisko 61%) oraz odświeżające (16%). Dlatego powstała nowa linia familijny past Signal Expert Protection, które dzięki zastosowaniu innowacyjnej technologii pozwalają zadbać o zdrowie jamy ustnej. Innowacyjna technologia pasty inspirowana działaniem nici dentystycznej i płynu do płukania ust

Jak dbać o zdrowy uśmiech?

Z nowymi pastami Signal Expert Protection jest to niezwykle proste. Zaawansowana formuła produktu łączy działanie tradycyjnej pasty do zębów, nici dentystycznych i płynu do płukania, zapewniając kompleksową ochronę i higienę jamy ustnej.W nowych pastach Signal Expert Protection zastosowano unikalną, aktywną formułę, która:
  • Dostarcza fluoru, wzmacniając zęby i chroniąc je przed próchnicą,
  • Inspirowana działaniem nici dentystycznej zawiera mikrogranulki, które skutecznie czyszczą przestrzenie między zębowe,
  • Podobnie jak płyn do płukania zawiera cynk zapewniający ochronę przed bakteriami chroniąc przed płytką nazębną i nieświeżym oddechem.
To pierwszy na rynku produkt, który łączy działanie pasty do zębów, nici dentystycznej i płynu do płukania jamy ustnej, dzięki czemu pozwala zapewnić zdrowe, piękne zęby!

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!