Kąpiel w fontannie miejskiej może poważnie zaszkodzić naszemu zdrowiu.
Spis treści:
Kąpiel w fontannie
Fontanny często spotykane w miastach pełnią przede wszystkim funkcję dekoracyjną. Woda w fontannach jest w obiegu zamkniętym, a sama woda nie jest badana pod kątem czystości. W efekcie fontanna może stać się siedliskiem groźnych bakterii, takich jak gronkowiec, salmonella czy pałeczka legionelli.
Kąpiel w fontannie kusi szczególnie dzieci. Niestety ich młodszy i mniej odporny organizm może nie poradzić sobie z ewentualnymi zakażeniami, co może skutkować poważnymi problemami zdrowotnymi.
Ponadto powierzchnie wokół fontanny mogą być śliskie. To z kolei zwiększa ryzyko poślizgnięcia i się i upadku.
Mandat za kąpiel w fontannie
Kąpiel w fontannie może mieć też skutki finansowe. Fontanna miejska nie jest miejscem do kąpieli. Zgodnie z art. 55 kodeksu wykroczeń za kąpiel w miejscu, gdzie jest to zabronione, grozi kara do 250 zł grzywny lub nagany.
Jak się schłodzić w upalne dni?
O wiele lepszym rozwiązaniem są kurtyny wodne, które miasta uruchamiają w upalne dni.
Do takich urządzeń woda musi być doprowadzana z wodociągów, jest to woda badana, a organizator takiej atrakcji jest zobligowany, by dbać o całą infrastrukturę tego urządzenia
- tłumaczy Beata Kościelska, Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Obornikach, cytowana przez pila.naszemiasto.pl.
Czytaj także:
Jak skutecznie obniżyć temperaturę w pokoju? Sposoby na upał w mieszkaniu
Najlepsze zabawy na upał. 5 propozycji, które przyniosą ochłodę twojemu dziecku
Tych produktów nigdy nie jedz w upał. Mogą ci bardzo mocno zaszkodzić
Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!