Toksyczna żywność – czego lepiej nie kupować w sklepach?

Przyznajemy: same do tej pory często je pochłaniałyśmy.
Marta Słupska / 16.04.2018 09:29

Wydaje ci się, że wszystko, co kupujesz do jedzenia w supermarketach, jest przebadane i bezpieczne dla zdrowia? Sprawa nie jest taka oczywista, a wśród tysięcy produktów na sklepowych półkach znajdują się też takie, które lepiej omijać szerokim łukiem…

Jemy je na własną odpowiedzialność?

Producenci żywności prześcigają się w wymyślaniu udogodnień dla swoich klientów – konsumenci mogą od kilku lat znaleźć w sklepie obrane marchewki i ziemniaki, umyte i pokrojone owoce czy opłukaną sałatę, którą można od razu przesypać do miski. Tylko… czy tego luksusu nie przypłacamy własnym zdrowiem?

Business Insider, powołując się na 20-letnią pracę Billa Marlera, który zajmował się badaniem żywności pod kątem obecności substancji toksycznych, wyszczególnił 6 produktów wyjątkowo skażonych i niewartych kupna. Naukowiec zaznaczył, że unika ich jak ognia i nie ryzykowałby ich jedzenia.

Jakie to produkty i dlaczego są tak niebezpieczne? Zobaczcie w naszej galerii.

Polecamy też:
Jak długo można być nosicielem salmonelli?
Jak uchronić się przed bakterią e.coli?

Źródło: Businessinsider.com.pl

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Redakcja poleca

REKLAMA