Uzależnienie od słodyczy i co dalej?

Czekolada i migdały to składniki combru.
Cukierki, ciastka, czekolada – już wkrótce nasze ulubione słodycze mogą stać się naszymi największymi wrogami. Pomimo działania odprężającego, spożywanie słodyczy w nadmiarze może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych.
/ 15.10.2010 02:59
Czekolada i migdały to składniki combru.

Niektórzy badacze porównują niepohamowany pęd do słodyczy do narkomanii czy alkoholizmu. I mimo, iż słodycze bezpośrednio nie powodują zaburzeń fizycznych czy psychicznych, cały proces związany z uzależnieniem wygląda tak samo. Silny pociąg do określonej substancji, połączony z bardzo silną reakcją psychiczną na jej brak, jest pierwszym krokiem do poważnych problemów w różnych sferach naszego życia. Nieustanna chęć zjedzenia czegoś słodkiego to sygnał, że mamy zaniżony poziom cukru w organizmie. Rozwiązaniem nie jest jednak zjedzenie dwóch batoników i czekolady w celu jego podniesienia. Przede wszystkim należy prowadzić racjonalną politykę żywieniową i pozbyć się złych nawyków związanych z jedzeniem. Jest to jednak proces długofalowy.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Redakcja poleca

REKLAMA