W Warszawie dzieci przełamywały lęk przed dentystą

30 sierpnia warszawskie kliniki dentystyczne gościły dzieci w ramach kampanii społecznej "Lekcja Stomatologii". Czego dzieci dowiedziały się podczas bezpłatnych wizyt adaptacyjnych?
/ 04.09.2014 14:11

przegląd stomatologiczny

Fot. Fotolia

Warszawskie kliniki dentystyczne w ramach kampanii społecznej „Lekcja Stomatologii” ponownie otworzyły swoje drzwi przed dziećmi. Trzecia edycja „Soboty z Dentusiem” odbyła się pod hasłem  „Z uśmiechem do szkoły i przedszkola”. W przeddzień rozpoczęcia roku szkolnego mali pacjenci mieli okazję wzięcia udziału w bezpłatnych wizytach adaptacyjnych.

Trzecia edycja "Soboty z Dentusiem"

30. sierpnia w czterech stołecznych gabinetach stomatologicznych odbył się dzień otwarty dedykowany najmłodszym. Rodzicie mieli możliwość przyprowadzenia swoich pociech na  spotkania, w ramach których dzieci, poprzez zabawę, oswajały się z fotelem dentystycznym. Eksperci z kliniki Prima-Dent wyjaśniali zasady dbania o ząbki i cierpliwie odpowiadali na wszystkie pytania zadawane przez najmłodszych pacjentów. Maluchy z ekscytacją przyglądały się pracy lekarzy i działaniu sprzętu stomatologicznego.

Główną atrakcję stanowiła możliwość obejrzenia zdjęcia wnętrza własnej jamy ustnej. Na koniec, za zgodą rodziców, wykonywana była bezpłatna fluoryzacja. Każdy pacjent, w nagrodę za przełamanie lęku, otrzymał dentusiową maskotkę oraz dzienniczek wizyt stomatologicznych.

Obecnym na miejscu rodzicom udzielone zostały wskazówki dotyczące prawidłowej higieny jamy ustnej oraz zwalczania dentofobii u ich pociech.

W trzeciej edycji „Soboty z Dentusiem” udział wzięło 120 dzieci. Rezultat ten cieszy nie tylko przez wzgląd na dobro najmłodszych pacjentów.

W czasie akcji dzieci były częstowane polskimi jabłkami w trosce o ich zdrowie i geście wsparcia dla polskich sadowników.

Źródło: Materiały prasowe Procontent Communication/ bj

Zobacz także: Do czego może prowadzić nieleczona próchnica u dziecka?

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!