Włochy fot. Fotolia

Wakacje we Włoszech - najpiękniejsze kurorty

Jeśli rozważasz wakacyjny wyjazd do Włoch, ale nie wiesz, który kurort wybrać, obejrzyj te zdjęcia z Instagrama – prezentujemy najpiękniejsze miejsca włoskiego wybrzeża!
Marta Słupska / 03.06.2016 14:22
Włochy fot. Fotolia

Wakacje we Włoszech

Włochy to niepowtarzalny klimat, piękne widoki i wyjątkowo smaczne jedzenie – nic dziwnego, że co roku są celem wakacyjnych podróży milionów turystów. Możemy odpoczywać w kilkuset kurortach kontynentalnych Włoch, a także na romantycznych wyspach takich jak Capri czy Giglio. Nie można zapomnieć także o Sycylii i Sardynii – sławnych na całym świecie i przyciągających najwięcej polskich turystów. 

Gdzie zatem najlepiej odpoczywać we Włoszech? Oto kilka naszych propozycji!

Zobacz też: Jak uniknąć kradzieży na wakacjach?

1. Capri

Capri to włoska wyspa na Morzu Tyrreńskim w Zatoce Neapolitańskiej. Słynie z majestatycznych, wapiennych skał i kwitnących ogrodów. Co ciekawe, na Capri mieszka lub mieszało wiele gwiazd, słynne osobistości wybierają to miejsce także na wakacyjne wyjazdy. Nic dziwnego, trudno oprzeć się tak pięknym krajobrazom!

 

Capri sun #gibbsglass #capri #italy

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika James Gibbons (@gibbs_glass)

2. San Remo

San Remo to miasto w północno-zachodnich Włoszech, najpowszechniejszy cel turystyczny włoskiej Riwiery. Słynie z Festiwalu Piosenki Włoskiej – prototypu Konkursu Piosenki Eurowizji. 

3. Rimini

Rimini to włoskie miasto nad Morzem Adriatyckim, tętniące życiem, pełne restauracji, barów i hoteli. Stanowi jedno z najpopularniejszych miejsc turystyczno-wypoczynkowych nad północnym Adriatykiem. W centrum miasta znajdują się dwa krótkie odcinki plaż, na których nie trzeba płacić – większość plaż jest jednak płatnych. 

 

Yellow Desert. #rimini #sea #mare #lungomare #duegiugno #stabilimento #perspective #yellow #desert #autumn #almostsummer #romagna

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika ameliemad (@ameliemad)

4. Positano

W przewodnikach Positano opisywane jest często jako jedno z najpiękniejszych miast Włoch. Strome zbocza łączą się tu z lazurowym morzem, tworząc zapierający dech krajobraz. Na uwagę zasługuje też śródziemnomorska zabudowa, zielone ogrody i liczne kawiarnie. 

 

I will never grow tired of this view. #positano #amalficoast #thatviewtho #travelgram #hinhhabroad

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika History In High Heels (@historyinhighheels)

5. Amalfi

Amalfi to dawna kolonia rzymska położona na przecięciu szlaków handlowych. Tajemnicze groty, postrzępione klify i romantyczne zatoczki to znaki rozpoznawcze tego urokliwego miejsca. 

 

How every goodmorning should be ☀️ • POSITANO 🇮🇹 • www.idressitalian.com🍋 PS Tag a person you'd love to share this moment with 💙

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Vincenzo Girasoli (@idressitalian)

6. Brucoli

Leży na Sycylii i jest najbardziej wysuniętym w kierunku równika kurortem Włoch. Będąc w Brucoli – poza leżakowaniem na plaży – warto odwiedzić Syrakuzy.

 

#Brucoli #Brucolivillage #Spectacular #Tuttocosibello #Stasenzapensier #Siciliamaivalorizzata #Summer #Finalmente #Eraora 🏖🔝😍

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika seby~ (@seby.bonaccorso)

7. Mondello

Idealne miejsce na wczasy i błogie leniuchowanie! Mondello leży zaledwie 11 km od gwarnego Palermo. To mały nadmorski kurort będący niegdyś wioską rybacką. Znajdziemy tu piękną dwukilometrową, piaszczystą plażę. 

 

Ah ma quindi al nord piove? #mondello

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika @viddyxd

Zobacz też: Niezwykłe obyczaje z egzotycznych krajów – to cię zaskoczy!

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!