Witamina B6

Bierze udział w produkcji białych i czerwonych komórek krwi oraz w procesie syntezy i regulowania białek w organizmie człowieka, związanych z właściwym działaniem układu nerwowego. Ma również spory wpływ na zdrowy stan naszej skóry oraz prawidłowość procesów trawiennych.
/ 20.05.2008 23:15
Czyli inaczej pirydoksyna.

Bierze udział w produkcji białych i czerwonych komórek krwi oraz w procesie syntezy i regulowania białek w organizmie człowieka, związanych z właściwym działaniem układu nerwWitamina B6owego. Ma również spory wpływ na zdrowy stan naszej skóry oraz prawidłowość procesów trawiennych.

Zagrożenia przy niedoborze witaminy B₆
Typowymi oznakami jej niedoboru są napady drgawek, słaba odporność, a co za tym idzie duża podatność na różnego rodzaju infekcje. Bezsenność oraz stan apatii i nadwrażliwości wleką się bez końca. Mogą też pojawiać się problemy ze skórą oraz stany zapalne śluzówki jamy ustnej i nosa.

Gdzie szukać witaminy B₆?
Przede wszystkim jest to marchew, ziemniaki, ryby, białe pieczywo, mleko, kapusta, płatki owsiane, a także niełuskane ziarno pszenicy oraz mięso wieprzowe i wołowe.

mwmedia

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!