Sposoby na 5 wstydliwych dolegliwości:
1. Przepocone pachy
Odpowiedzialność za problem może ponosić schorzenie określane mianem nadmiernej potliwości, które dotyka ok 1% całej populacji. Gdy antyperspiranty są nieskuteczne, a problem nasila się, pomocny może być botoks. Toksyna botulinowa, zwana powszechnie botoksem, ma właściwości blokujące gruczoły potowe, dzięki czemu wydzielanie potu znacznie się zmniejsza. Aplikacja odbywa się za pomocą cieniutkiej igły, przy znieczuleniu i jest bezbolesna.2. Nadmierne owłosienie
Przyczyn nadmiernego owłosienia jest kilka: uwarunkowania genetyczne, schorzenia endokrynologiczne czy działanie leków. Bywa jednak, że włoski pojawiają się miejscowo: na brodzie, pod brzuchem lub występują zbyt obficie w okolicach bikini. Rozwiązaniem może być depilacja laserowa. Laser niszczy brodawki włosów, bez których te nie mogą rosnąć. Zabieg wymaga kilku powtórzeń, ponieważ laser działa jedynie na włosy będące w fazie wzrostu. Terapia jest jednak warta zachodu, zwłaszcza gdy nieestetyczny wąsik wpędza nas w kompleksy.
3. Nieprzyjemny zapach stóp
Uwaga, to może być grzybica! Jej rozwojowi sprzyjają:
- nieprzewiewne obuwie wykonane ze sztucznych materiałów,
- nadmiar spożywanych cukrów,
- niektóre leki,
- brak odpowiedniej higieny.
4. Trądzik
Oprócz zaburzeń hormonalnych trądzik może powstawać na skutek używania niewłaściwych kosmetyków, nadmiernego pocenia się, zażywania niektórych leków lub tabletek antykoncepcyjnych. Większość przypadków trądziku wymaga leczenia farmakologicznego. Ważne są jednak odpowiednia dieta oraz wsparcie kosmetyczne. W zależności od nasilenia problemu, jego podłoża i kuracji leczniczej dobrane zostaną odpowiednie preparaty lub zabiegi, takie jak:
- mezoterapia bezigłowa,
- mikrodermabrazja korundowa,
- specjalne peelingi,
- kwas migdałowy.
5. Łysienie
Przyczyn łysienia jest wiele: zaburzenia hormonalne, stres, zła dieta, brak witamin, genetyka. Jeśli przyczyna wypadania włosów nie jest wyraźna, ratunek może przynieść mezoterapia igłowa skóry owłosionej głowy lub mezoterapia mikroigłowa. Podczas zabiegu w skórę głowy wstrzykiwane są powierzchniowo substancje pobudzające wzrost włosów i zapobiegające ich wypadaniu. Dzięki kuracji wypadanie włosów może się zmniejszyć o 70%, a odrost możliwy jest na poziomie 20%.
Na podstawie materiałów prasowych Body Care Clinic
Czytaj także:
Za młoda na menopauzę? Niekoniecznie!
Wyczytaj zdrowie z twarzy - 8 objawów choroby
Najważniejsze fakty o chorobach jajników
Co robić, gdy wyczujesz guzek w piersi?
Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!