Wstydliwe dolegliwości fot. Fotolia

Wstydliwe dolegliwości - sposoby na 5 wstydliwych dolegliwości

Mogą powodować wstyd, brak pewności siebie i niechęć do spotkań towarzyskich. Zobacz, jak walczyć z 5 wstydliwymi dolegliwościami
Marta Wilczkowska / 27.11.2013 07:00
Wstydliwe dolegliwości fot. Fotolia
Sprawiają, że wstydzimy się spotkać ze znajomymi, poznawać nowych ludzi, odwiedzać rodzinę. Często nie mamy wpływu na ich pojawienie się, ale możemy skutecznie je leczyć i sprawić, by nie powróciły. Jak? Sprawdź!

Sposoby na 5 wstydliwych dolegliwości:

1. Przepocone pachy

Odpowiedzialność za problem może ponosić schorzenie określane mianem nadmiernej potliwości, które dotyka ok 1% całej populacji. Gdy antyperspiranty są nieskuteczne, a problem nasila się, pomocny może być botoks. Toksyna botulinowa, zwana powszechnie botoksem, ma właściwości blokujące gruczoły potowe, dzięki czemu wydzielanie potu znacznie się zmniejsza. Aplikacja odbywa się za pomocą cieniutkiej igły, przy znieczuleniu i jest bezbolesna.

2. Nadmierne owłosienie


Przyczyn nadmiernego owłosienia jest kilka: uwarunkowania genetyczne, schorzenia endokrynologiczne czy działanie leków. Bywa jednak, że włoski pojawiają się miejscowo: na brodzie, pod brzuchem lub występują zbyt obficie w okolicach bikini. Rozwiązaniem może być depilacja laserowa. Laser niszczy brodawki włosów, bez których te nie mogą rosnąć. Zabieg wymaga kilku powtórzeń, ponieważ laser działa jedynie na włosy będące w fazie wzrostu. Terapia jest jednak warta zachodu, zwłaszcza gdy nieestetyczny wąsik wpędza nas w kompleksy.

3. Nieprzyjemny zapach stóp


Uwaga, to może być grzybica! Jej rozwojowi sprzyjają:
  • nieprzewiewne obuwie wykonane ze sztucznych materiałów,
  • nadmiar spożywanych cukrów,
  • niektóre leki,
  • brak odpowiedniej higieny.
Jeżeli nie zadziałają preparaty dostępne bez recepty, powinniśmy udać się do dermatologa. Problem nie rozwiąże się sam, możemy zarazić pozostałych domowników, a objawy będą coraz silniejsze. Takim osobom zalecamy terapię światłem laserowym. W ciągu 2-4 serii zabiegów jesteśmy w stanie całkowicie usunąć grzybicę, nie niszcząc jednocześnie skóry ani paznokci. Leczenie jest całkowicie bezbolesne i bezpieczne – radzi dr Justyna Wykręt z Body Care Clinic..

4. Trądzik


Oprócz zaburzeń hormonalnych trądzik może powstawać na skutek używania niewłaściwych kosmetyków, nadmiernego pocenia się, zażywania niektórych leków lub tabletek antykoncepcyjnych. Większość przypadków trądziku wymaga leczenia farmakologicznego. Ważne są jednak odpowiednia dieta oraz wsparcie kosmetyczne. W zależności od nasilenia problemu, jego podłoża i kuracji leczniczej dobrane zostaną odpowiednie preparaty lub zabiegi, takie jak:
  • mezoterapia bezigłowa,
  • mikrodermabrazja korundowa,
  • specjalne peelingi,
  • kwas migdałowy.
Zaniedbanie trądziku lub niewłaściwe z nim postępowanie grozi powstaniem głębokich blizn. Zlikwidowanie ich wymaga profesjonalnego wsparcia kosmetycznego, a także zabiegów np. laserem Nd:Yag.

5. Łysienie


Przyczyn łysienia jest wiele: zaburzenia hormonalne, stres, zła dieta, brak witamin, genetyka. Jeśli przyczyna wypadania włosów nie jest wyraźna, ratunek może przynieść mezoterapia igłowa skóry owłosionej głowy lub mezoterapia mikroigłowa. Podczas zabiegu w skórę głowy wstrzykiwane są powierzchniowo substancje pobudzające wzrost włosów i zapobiegające ich wypadaniu. Dzięki kuracji wypadanie włosów może się zmniejszyć o 70%, a odrost możliwy jest na poziomie 20%.

Na podstawie materiałów prasowych Body Care Clinic

Czytaj także:

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!