Wypadanie włosów - o czym świadczy jakie ma przyczyny i jak leczyć wypadanie włosów

Zauważyłaś, że ostatnio częściej gubisz włosy? A może są twoje włosy zrobiły się kruche i łatwo się łamią? Zobacz, o czym to może świadczyć
Marta Wilczkowska / 18.07.2014 06:59

Na pytania o przyczyny i leczenie nadmiernego wypadania włosów odpowiada Izabela Szymczak, właściciel kliniki włosów Hair LAB.

Wypadanie włosów zaczyna być problemem, gdy tracimy więcej niż 100 włosów dziennie, lub gdy zauważamy, że nagle tracimy więcej włosów niż wcześniej. Jest co najmniej kilkanaście przyczyn wypadania włosów, m. in czynniki fizjologiczne, zły stan skóry głowy czy zaburzenia hormonalne. Pierwszym etapem leczenia jest peeling skóry głowy. Następnie w zależności od potrzebne konieczna może być mezoterapia bezigłowa, którą możemy przeprowadzić w domu. Najbardziej zaawansowaną metodą leczenia się mezoterapia, którą można przeprowadzić w wykwalifikowanych gabinetach trychologicznych.

Czytaj także:

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!