Zainteresowanie dofinansowaniem do in vitro rośnie

Wysokość środków w rządowym programie dofinansowania do in vitro na realizację programu od 1 lipca 2014 roku do 30 czerwca 2016 roku wynosi 154 mln zł.
/ 29.05.2014 14:18

Dofinansowanie do in vitro

Fot. Fotolia

Zwiększa się liczba chętnych do udziału w programie dofinansowania do in vitro

"Pierwsze 10 miesięcy funkcjonowania rządowego Programu – Leczenia Niepłodności Metodą Zapłodnienia Pozaustrojowego uważam za bardzo udane. Cieszę się, że program działa sprawnie i są pieniądze na jego realizację. Wspiera rozwój klinik leczenia niepłodności, ale przede wszystkim zwiększa dostęp do procedury in vitro i podnosi świadomość społeczną na jej temat. Na przykładzie naszej Kliniki można zaobserwować wzrost zainteresowania zabiegiem in vitro. Zwiększyła się liczba pacjentek, które zgłaszają się do nas, by z niego skorzystać" – mówi Dr Grzegorz Mrugacz, dyrektor Kliniki Leczenia Niepłodności "Bocian".

Duża ilość par musiała zrezygnować z udziału w Programie z powodu kosztu leków stymulujących owulację. Suma ta wynosi aż 1/3 ceny całej procedury in vitro, czyli ok. 4500 zł.

"Dla wielu osób jest to nadal zbyt duży wydatek. Dlatego wiadomość o ich refundacji została bardzo pozytywnie przyjęta przez środowisko. Jest to kolejny krok zapewniający równy dostęp i możliwość skorzystania z zapłodnienia pozaustrojowego większej ilości par" – dodaje lekarz.

Źródło: Materiały prasowe Procontent Communication

Zobacz także: Zapłodnienie in vitro (IVF) krok po kroku

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Tagi: in vitro

Redakcja poleca

REKLAMA