Zbadaj bezpłatnie zęby dziecka przed rokiem szkolnym!

30 sierpnia 2014 roku w Warszawie będzie można bezpłatnie zrobić przegląd stomatologiczny zębów dziecka oraz wykonać fluoryzację. Które gabinety biorą udział w akcji i jakie atrakcje dla najmłodszych przygotowali organizatorzy?
/ 20.08.2014 13:29

zęby dziecka

fot. Fotolia

W ostatni wakacyjny weekend, 30 sierpnia, odbędzie się kolejna „Sobota z Dentusiem”, w czasie której dzieci i ich rodzice będą mogli bezpłatnie skorzystać z przeglądów dentystycznych. Spotkanie przybierze formę wizyty adaptacyjnej, zwalczającej stres stomatologiczny.

Zbliżająca się „Sobota z Dentusiem” to okazja dla najmłodszych i ich rodziców na skontrolowanie uśmiechu przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego. Od godziny 11.00 do godziny 13.00 dentyści będą czekać na najmłodszych pacjentów w czterech warszawskich gabinetach kliniki Prima-Dent: przy ul. Grójeckiej 77, Króżańskiej 20, Targowej 33a oraz Targowej 67/2.

Podczas spotkania małym pacjentom wykonywany jest darmowy przegląd stomatologiczny oraz fluoryzacja. W czasie spędzonym na fotelu dzieci w formie zabawy poznają również sprzęt stomatologiczny oraz obejrzą na ekranie swoje zęby przy pomocy kamery wewnątrzustnej.

Po przeglądzie każdy mały pacjent otrzymuje dzienniczek przeglądów stomatologicznych oraz pluszowego Dentusia. Takie spotkania z dentystą są pozytywnie zapamiętywane przez dzieci, dzięki czemu w późniejszym życiu  nie mają problemu z wizytami w gabinecie stomatologicznym.

– Warto ustalić sobie stałe, łatwe do zapamiętania daty na wizyty dentystyczne, jak na przykład początek roku szkolnego czy urodziny. Regularne przeglądy stomatologiczne są, obok szczoteczki i pasty do zębów, najlepszym sposobem na zachowanie zdrowych zębów. Większość osób nie zdaje sobie sprawy, że może mieć próchnicę, ponieważ rozwija się ona w miejscach trudnodostępnych i niewidocznych dla oka. Gdy jesteśmy w stanie sami ją zauważyć, mamy zazwyczaj już bardzo zaawansowany problem. Nie można również zapominać, że jest to choroba zakaźna. Z tego powodu nie wolno ignorować profilaktyki zębów mlecznych, gdyż próchnica może zarazić zęby stałe – mówi  lek. dent. Przemysław Uliasz, kierownik Prima-Dentu.

Kolejna „Sobota z Dentusiem” odbędzie się 6 grudnia.

Polecamy dział Zęby dziecka

Źródło: materiały prasowe Procontent Communication/mn

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!