Czy masz łagodny przerost prostaty?

Przerost gruczołu krokowego (prostaty) to problem wielu mężczyzn, zwłaszcza tych po 40. roku życia. Z wiekiem niemal u każdego mężczyzny narząd ten ulega powolnemu przerostowi, co stanowi problem, niestety wciąż uznawany za wstydliwy. Jednak warto udać się po poradę do lekarza, który wdroży prostą diagnostykę i pomoże poradzić sobie z tym nieprzyjemnym schorzeniem. Ważne jest, aby wykluczyć poważniejsze choroby, takie jak rak prostaty czy choroby pęcherza moczowego. Dlatego każdy mężczyzna, który przekroczył wiek 45 lat powinien przynajmniej raz w roku udać się do urologa. Sprawdź, czy masz problem z prostatą i czy powinieneś udać się do lekarza.

1/16 - Pierwszym i głównym objawem przerostu gruczołu krokowego jest częste uczucie parcia na mocz. Często potrzeba oddania moczu pojawia się w nocy. Który problem dotyczy Ciebie?

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Redakcja poleca

REKLAMA