pbkm_1.jpg fot. Materiały prasowe

Masz bliznę, której chcesz się pozbyć? Znamy odpowiedź na twój problem!

Blizny na skórze są śladami po zdarzeniach, o których często chcemy zapomnieć. Dzięki mezenchymalnym komórkom macierzystym (MSC) stanie się to o wiele łatwiejsze.
26.08.2021 10:11
pbkm_1.jpg fot. Materiały prasowe
Nawet niewielka blizna umieszczona w widocznym miejscu potrafi skutecznie zepsuć komfort życia. Kompleksy, które powoduje, potrafią znacząco obniżyć samoocenę i odizolować nas od towarzystwa. Małe ślady na skórze staramy się maskować, ale z większymi jest już trudniej. Od teraz, dzięki komórkom macierzystym, możemy stymulować skórę do samonaprawy.  
 

Czym są komórki MSC?

Mezenchymalne komórki macierzyste zawarte m.in. w tkance tłuszczowej. Ich specyfika polega na tym, że potrafią przekształcić się w rozmaite komórki ciała, na przykład w  tłuszczowe, kostne, chrzęstne, mięśniowe czy nerwowe. Umieszczone w część ciała wymagającej leczenia, docierają w miejsce uszkodzonych komórek, pobudzając je do odnowy i namnażania. Wydzielają też drogocenne substancje aktywne m.in. cytokiny. 
 

MSC w medycynie

Pozyskane z tkanki tłuszczowej komórki posiadają szereg zdolności immunologicznych, czyli mają pozytywny wpływ na procesy naprawcze, odpornościowe i obronne organizmu. Z sukcesem wykorzystywane są w ortopedii, przyspieszając regenerację uszkodzonych stawów, kości czy więzadeł. Przywracają sprawność poszczególnych organów, a przy tym uwalniają od bólu. 
 

Procesy naprawcze skóry

MSC stymulują w skórze produkcję kolagenu i elastyny, które są ważnym składnikiem zdrowej tkanki łącznej skóry. Potrafią też wspierać rozwój i odnowę naczyń włosowatych, odpowiadających za dobre ukrwienie i dostarczanie składników aktywnych do wszystkich komórek. Dzięki temu skóra staje się jędrna, gładka, dobrze odżywiona, a jej procesy naprawcze znacznie przyspieszają. Skóra w widoczny sposób się regeneruje. Dodatkowo MSC pozytywnie wpływają na proces wydzielania melaniny, dzięki czemu koloryt skóry staje się jasny i równy, a ślady, przebarwienia czy blizny stają się mniej widoczne. 
Komórki macierzyste radzą sobie nawet ze wzmocnieniem niezwykle cienkiej skóry wokół oczu, gdzie pojawiają się zmarszczki i obrzęki, a także skutecznie wspierają leczenie różnego rodzaju blizn potrądzikowych i ubytków na skórze. Przeszczep MSC pochodzących z tłuszczu jest bezpiecznym rozwiązaniem dla osób borykających się z wszelkimi problemami skórnymi.
 

Jak pozyskać MSC i zapewnić je sobie na dłużej?

Jeśli myślisz o poddaniu się coraz bardziej popularnemu zabiegowi liposukcji, pomyśl też o zachowaniu mezenchymalnych komórek macierzystych. Tkanka tłuszczowa po zabiegu liposukcji trafia do banku komórek macierzystych, gdzie izolowane są komórki macierzyste. Zatopione w ciekłym azocie będą czekały na wykorzystanie w celu wygładzenia skóry, odmłodzenia jej lub dla ratowania zdrowia. 
 
Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o innowacyjnej na polskim rynku usłudze Life Potential , a także o holistycznym podejściu do zdrowia, zajrzyj na lifepotential.pl.


Zaintrygował cię temat mezenchymalnych komórek macierzystych? Wiesz, jak można je wykorzystać? Weź udział w naszej ankiecie, która pomoże uporządkować wiedzę o tej niezwykłej metodzie samoregeneracji tkanek.

 
Materiał powstał z udziałem PBKM

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!