Objawy dni płodnych - 5 najczęściej występujących symptomów

Dni płodne objawy - śluz, który wyglada jak surowe białko kurze, podwyższona temperatura ciała, lekki ból w podbrzuszu. Warto je znać, żeby ocenić moment owulacji i zajść (lub unikać zajścia) w ciążę.
/ 15.01.2020 05:12

Dni płodne to moment cyklu miesiączkowego, w którym może dojść do zapłodnienia komórki jajowej przez plemniki. Zobacz, jakie są najczęściej występujące objawy dni, w których jest największe prawdopodobieństwo zajścia w ciążę.

5 najpopularniejszych objawów dni płodnych

  1. Śluz wyglądający jak surowe białko jajka kurzego. Pod koniec obecności białkopodobnego śluzu następuje owulacja.
  2. Wzrost temperatury ciała. to oznacza, że rozpoczęła się produkcja progesteronu, a więc nastąpiło jajeczkowanie. Temperatura wzrasta o min. 0,2 stopnie Celsjusza. Musi być mierzona o tej samej porze.
  3. Napięcie piersi lub wrażliwość brodawek. Lepiej przerzuć się w tych dniach na wygodniejszy biustonosz, który nie będzie uciskał piersi. 
  4. Ból w podbrzuszu (po jednej lub po drugiej stronie) zwany bólem owulacyjnym, który wynika z uwalniania jajeczka przez jajnik. 
  5. Plamienie owulacyjne - w śluzie mogą pojawić się niewielkie ilości krwi.

Innymi objawami owulacji u niektórych kobiet są: poprawienie stanu cery, włosów, a także podniesienie libido i większa przyjemność ze współżycia z racji uniesionej szyjki macicy. 

Więcej na temat owulacji:
Bez niej nie ma zapłodnienia i ciąży. Jak rozpoznać, że mamy owulację?
Kalendarz dni płodnychOwulacja - 8 pytań które zawsze chciałaś zadać

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!